W piątek 20 maja klasy 0 i I b wyruszyły na wycieczkę do Sławogrodu k. Czaplinka. Drogę umilały nam opowieści i zadania pani pilot.

W Sławogrodzie zostaliśmy zaproszeni do dużej chaty. Tam wysłuchaliśmy opowieści o dawnych czasach, poznaliśmy ciekawostki z życia  Słowian.

Zobaczyliśmy też dawną światynię z figurą Trygława. Odwiedziliśmy  potem kuźnię, gdzie obserwowaliśmy pracę kowala, z którym na końcu każdy wybił sobie pamiątkową monetę

A potem zaczęły się zabawy. Szukaliśmy wielkiego grzyba ukrytego w lesie przez krasnale, przeciągaliśmy linę, „jeździliśmy” na drewnianym koniu ciągniętym przez silnych wojów i jadąc trafialiśmy do tarczy. Były też zawody drużynowe  w chodzeniu na drewnianych nartach, strzelanie z łuku, chodzenie na szczudłach. Można było też spróbować „zakuć się” w dyby, albo zamknąć w drewnianym „areszcie”.  Moc atrakcji!

A kiedy zgłodnieliśmy, udaliśmy się do słowiańskiej kuchni, gdzie każdy z nas, drewnianym wałkiem, zrobił  swój podpłomyk. Po upieczeniu nad ogniem  i posmarowaniu drahimskim miodem, zjedliśmy je ze smakiem.

Po zakupie pamiątek czas było wracać. Z żalem pożegnaliśmy Sławogród…

Po dniu pełnym atrakcji,  zmęczeni i zadowoleni, wracaliśmy do szkoły. 

A w autokarze, podczas słuchania legend opowiadanych przez panią pilot, wielu małych turystów zmorzył sen…

pani Beatka