Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji “Październik miesiącem oszczędzania”.
Od trzech lat w naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności. Każde dziecko może zostać jej członkiem i oszczędzać pieniądze na wybrane cele. W tej chwili w naszych szeregach jest 105 uczniów szkoły, a zgromadzone środki przekroczyły już 100 tys. zł.

W tym roku, w ramach miesiąca oszczędzania, kl.2 wzięły udział w lekcji “Skąd się wzięły pieniądze?”, a kl.4 w lekcji “Jak działa bank?”. Wspólnie rozmawialiśmy o historii pieniądza, o rodzajach walut, o pojęciach związanych z bankiem. Uczyliśmy się też wypełniać przelew bankowy.

Tradycyjnie też, wspólnie z Bankiem PKO BP, ogłosiliśmy konkursy:

Indywidualny -  na SKARBONKĘ
W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Wszystkie prace można było oglądać na wystawie w szkole.
Nagrody główne otrzymały: Alicja Skórka 1a i Oliwia Kalert 3a – za szczególny pomysł, Julia Drelichowska 3a i Joanna Dobrowolska 4b – za prostotę i praktyczność wykonanej skarbonki.

Grupowy -  na BAJKĘ O OSZCZĘDZANIU
W konkursie na bajkę o oszczędzaniu I miejsce przyznano Julii Drelichowskiej i Annie Witkowskiej z kl.3a za bajkę “Rozrzutny żółw Lucek”, zakończoną morałem “Kto oszczędza, temu nie grozi nędza”.

Klasowy – GÓRA GROSZA
Każda klasa zbierała w swojej sali monety groszowe (1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr). Najwięcej pieniędzy uzbierała kl.2c, która w nagrodę pójdzie na wycieczkę do Banku PKO BP. Zebrane pieniądze (2267zł 30gr) zostaną przekazane na coroczną akcję Góra Grosza, która wspiera domy dziecka w całej Polsce.

Jednocześnie jest mi niezmiernie miło przekazać informację, że za ubiegłoroczną działalność promującą oszczędzanie wśród uczniów naszej społeczności, w konkursie organizowanym dla szkół, zostaliśmy wyróżnieni nagrodą w wysokości 1000 zł. Nagroda ta zostanie przeznaczona na zakup specjalnych koszulek na występy konkursowe grupy Odysei Umysłu.

Na zakończenie chciałabym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne konkursy i przypomnieć, że każdy uczeń szkoły może zapisać się do SKO w dowolnym momencie. Wystarczy wypełnieć deklarację i złożyć w sekretariacie.

Małgorzata Firsiof