W zeszłym tygodniu klasy siódme wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Niemiec, gdzie spędziły 4 dni. Pierwszego dnia wyruszyliśmy wcześnie rano i dotarliśmy do Stralsundu. Zwiedziliśmy tam Oceanarium oraz zjedliśmy obiad na starówce. Wkrótce potem przenieśliśmy się na wyspę Rugię, gdzie mieliśmy okazję podziwiać widoki z latarni morskiej. Drugi dzień spędziliśmy na wycieczce rowerowej. Wieczorem odwiedziliśmy Truskawkowe Miasteczko. Trzeciego dnia udało nam się zobaczyć niemiecki U-Boot, czyli łódź podwodną. Następnie ruszyliśmy do pięknej Lubeki, która przywitała nas deszczową pogodą. Ostatni dzień był pełen emocji i atrakcji, gdyż spędziliśmy go w Hansa-Parku, gdzie czekały na nas ogromne kolejki górskie i karuzele.

Podczas całego wyjazdu poznawaliśmy tajniki przyrody i języka niemieckiego, a zarazem świetnie się bawiliśmy. Myślę, że każdy z nas będzie miło wspomniał wspólnie spędzony czas 🙂

Julia Jordan 7a

Wspomnienia z Rugii…

„Najbardziej utkwiło nam w pamięci Oceanarium w Stralsundzie, gdzie miło spędziliśmy czas. Podobała nam się również wycieczka na klify oraz pobyt w Hansa Parku.”
Oliwia i Julia M.

„Wycieczka na Rugię i do Lubeki bardzo mi się podobała, ponieważ była interesująca i pełna wrażeń. Codziennie robiliśmy coś innego, a najbardziej podobał mi się rowerowy dzień.”
Hania

„Najbardziej podobał nam się dzień w Hansa Parku, przyniósł on nam sporo adrenaliny i niezapomnianych wrażeń.”
Martyna i Misia

„Najbardziej podobała mi się wycieczka rowerowa, była bardzo odprężająca. Odwiedziliśmy wiele interesujących miejsc, np. Orle Gniazdo.”
Małgosia

„Nam najbardziej podobał się dzień w Hansa Parku, w którym mieliśmy czas na własne atrakcje. Równie udany był rajd rowerowy i wypoczynek na plaży. Ogólnie wycieczka była udana.”
Asia i Wiktoria

„Najbardziej podobało nam się w Hansa Parku, ponieważ było tam bardzo dużo atrakcji. Zjechaliśmy z najwyższej wieży spadku swobodnego. Było to bardzo ciekawe przeżycie. Skorzystaliśmy jeszcze z wielu innych atrakcji. Było super!”
Eryk i Maks B.