Wyjątkowe trzy dni w Sypniewie. Jak było – posłuchajcie wypowiedzi uczestników naszej szkolnej spartakiady sportowej.

Hania L., kl. IV a – Obóz jest świetny! Poznałam tu bliżej bardzo dużo osób z różnych klas, które w szkole znałam tylko z widzenia. Mamy tu czas i na zabawę i na rywalizację sportową. Myślę, że czujemy się tu wszyscy jak jedna wielka rodzina.

Kostek B., kl. IV b – Bardzo mi się wszystko na biwaku podoba. Najlepsza była wczorajsza dyskoteka, bo grali świetną muzykę i było bardzo dużo migających świateł. Tańczyłem z różnymi znajomymi, nie tylko ze swojej klasy i to było bardzo miłe.

Jakub M., kl. VI a – Na biwaku najbardziej podobał mi się turniej piłki nożnej, bo były duże emocje i można było zagrać mecze z różnymi klasami. Świetny był też turniej tenisa stołowego. Uważam, że na pewno się wszyscy tu dobrze dotleniliśmy!

Tomasz K., kl. IV b – Bardzo podobał mi się basen i wszystkie rozgrywki sportowe.

Kaja Ch., kl. IV a – Cieszy mnie mój sukces, czyli II miejsce w turnieju tenisa stołowego. Podobał mi się bardzo turniej piłki nożnej, bo bardzo lubię grać w piłkę. To była dla mnie świetna zabawa. Takie biwaki powinny się odbywać dwa razy w roku, bo to dla nas duża atrakcja.

Maciej R., kl. IV b – Moim zdaniem najlepsze były zajęcia na basenie, mogliśmy wykonywać ćwiczenia, ale też swobodnie się pobawić. Bardzo mi się też podobał turniej piłki nożnej.

Klara S., kl. IV a – Wszystkim, którzy wymyślili i organizują ten biwak w Sypniewie dałabym Oskara, ponieważ jest tu bardzo filmowo. Filmowo, ponieważ oprócz zajęć sportowych robiliśmy sobie w pokojach różne scenki filmowe. Wyjedziemy stąd zdrowsi i bardziej wysportowani.

Aleksander K., kl. IV c – Miło się tu w Sypniewie spędza czas. Dla mnie najważniejsze jest to, że mogłem bliżej poznać swoich kolegów i też nauczycieli.

Michał P., kl. IV b – Nie podobało mi się to, że podczas turnieju piłki nożnej niektórzy moi koledzy z klasy woleli zostać w pokojach i nie dało się ich namówić do gry. Super było na basenie, dostaliśmy od instruktora różne przyrządy i mogliśmy się świetnie bawić. Jedzenie było pyszne, ale najbardziej mi smakował kotlet mielony!

Lena Sz., kl. IV c – Na biwaku jest wspaniale, bo można się wybiegać i wykazać w różnych sportowych dyscyplinach.

Janek B., kl. IV b – Podoba mi się biwak, bo jest tu bardzo dobra organizacja. Mamy dużo sportu i mnóstwo świetnej zabawy.

Amelia Z., kl. IV a – Uważam, że ten biwak jest genialnym pomysłem! Dobrze on wpływa na nasze zdrowie, bo większość zabaw i konkurencji sportowych odbywa się na świeżym powietrzu z daleka od miasta. Przy okazji możemy poznać bliżej wiele osób z innych klas. Okazuje się, że mijana w szkole osoba, która nie wydawała nam się zbytnio interesująca jest przy bliższym poznaniu świetną koleżanką.

Wiktoria D., kl. IV c – Na tym biwaku przyznałabym nagrodę za… największą liczbę osób poszkodowanych, gdyż bardzo dużo dzieci potrzebowało pomocy pani pielęgniarki.

Julia B., kl. IV b – Uważam, że powinniśmy tu przyjeżdżać przynajmniej cztery razy w roku, bo dzieciom do zdrowia potrzebny jest sport, świeże powietrze i zabawa.

Hania J., kl. IV c – Wszystko mi się na tym biwaku podoba, bo ogólnie jest tu naprawdę bardzo dobrze.

Aleksandra Z., kl. IV b – Uważam, że można zorganizować taki biwak ze dwa razy w roku, żeby cała szkoła stała się zintegrowaną, jedną wielką grupą.

Magda Sz., kl. IV b – Biwak jest świetnym pomysłem! Możemy tu dużo ze sobą przebywać i się świetnie integrować. Oczywiście jest tu sportowa rywalizacja i każdy się stara, żeby mieć najlepsze wyniki. Bardzo pomaga miła atmosfera i wzajemne się dopingowanie. Jest to najlepszy wyjazd, ze wszystkich jakie do tej pory miałam.

Jarosław K., kl. IV a – Dzięki temu biwakowi będzie mi teraz łatwiej przezwyciężać trudności. Bardzo mi się tu podobało, ponieważ było dużo atrakcji.

Zofia Ł., kl. IV a – Pomysł organizacji biwaków sportowych jest bardzo udany. W ciągu dnia mamy bardzo dużo zajęć sportowych, a wieczorami jest czas przeznaczony na integrację i wspólne zabawy. Podoba mi się, że bardzo sobie kibicujemy przy wszystkich sportowych konkurencjach i wzajemnie wspieramy jeśli komuś coś nie pójdzie najlepiej. Jestem zadowolona, że nauczyciele w strojach sportowych z nami ćwiczą i nas dopingują. Myślę, że takie obozy powinny być organizowane pięć razy w roku bo wszyscy bylibyśmy wtedy w lepszej formie psychicznej i fizycznej.

Lila D., kl. IV c – Uważam, że biwak jest świetną okazją do integracji. Nie podoba mi się rywalizacja i to, że klasy się porównują, która wygrała, a która przegrała. Zawody były jednak fair play i wszyscy w klasie się nawzajem dopingowaliśmy. Obóz dobrze wpłynął na nasze zdrowie.

Szymon G., kl. IV c – Tym, którzy wymyślili nam biwak sportowy w Sypniewie dałbym bardzo duże wyróżnienie za świetną organizację i wybór takiego hotelu z wielkim zielonym terenem. Szczególnie podoba mi się, że mamy tyle zajęć na świeżym powietrzu i możemy się dobrze dotlenić.

Anna W., kl. IV b – Robi mi się smutno na myśl o wyjeździe z Sypniewa. Wspaniale się tu zintegrowałam z moimi koleżankami. Przyjemnie było mieć tyle sportowych, ciekawych konkurencji. Chętnie bym tu jeszcze została cały tydzień!

Ania M., kl. IV b – Bardzo mi się podobała wczorajsza dyskoteka. Super się tańczyło, bo była świetna muzyka. Od świateł, aż bolały mnie trochę oczy, ale i tak jestem szczęśliwa. W skali od 1 do 10 bawiłam się na 9,5 – albo nawet na 10.I na długo zapamiętam tę dyskotekę.

Stanisław R., kl. IV c – Chętnie bym, za ten biwak, przyznał Pani Dyrektor ogromny puchar i dużą sumę pieniędzy dlatego, że organizuje wyjazdy do Sypniewa i też jeszcze inne wycieczki. Można też by było z tych pieniędzy jeszcze rozbudować naszą szkołę. Tu jest świetnie, bo nie czuje się wcale przymusu i można się integrować. Wszyscy możemy się bliżej poznać: uczniowie i nauczyciele. I czujemy się tu jak jedna szkolna rodzina. Myślę, że po biwaku będziemy się lepiej rozumieć i bardziej przyjaźnić. Wyjeżdżamy stąd mądrzejsi, bardziej zintegrowani. Zmęczeni, ale mocniejsi.

Lena T., kl. IV c – To świetny obóz i powinien być organizowany też w ferie zimowe, żebyśmy mogli nawiązać więcej relacji z uczniami z klas starszych i młodszych. Chodzi mi o integrację całej szkoły. Cieszy mnie też to, że nauczyciele są bliżej nas i możemy się poznać z innej strony niż na lekcjach.

Jagoda K., kl. IV c – Bardzo mi się podoba na tym biwaku. Cieszę się, że lepiej poznałam osoby z klasy IV a. Mieliśmy okazję więcej ze sobą porozmawiać i bardzo ich polubiłam. Mam nadzieję, że te kontakty z innymi klasami przerodzą się w bliższe znajomości czy nawet przyjaźnie.

Michał K., kl. IV b – Z tego sportowego biwaku zabieram dobre wspomnienia, ponieważ idealnie spędziłem tutaj swój wolny czas. Cieszy mnie, że było dużo wesołej zabawy, a to jest dla mnie bardzo ważne.

Michał S., kl. VII c – Taki biwak to doskonały pomysł na zakończenie roku szkolnego. Jesteśmy tu wszyscy razem i świetnie spędzamy czas całą naszą szkolną społecznością. Wszyscy są ubrani na sportowo, wyluzowani. Każdy sobie pomaga w konkurencjach sportowych. A nauczyciele są dla nas bardzo wyrozumiali. Tu na biwaku szczególnie widać, że nauczycielom bardzo na nas zależy. Nie zostajemy sami z żadnym problemem, możemy zawsze liczyć na pomoc. Bardzo za to dziękuję i już nie mogę się doczekać kolejnego tu przyjazdu.

Pan Przemysław K., – Uważam tegoroczny biwak sportowy w Sypniewie za bardzo udany. Wszystko co zaplanowaliśmy i założyliśmy udało się zrealizować. Cieszę się, że po tak długiej przerwie mogliśmy wrócić do naszej szkolnej tradycji. Dzieci dały upust swojej energii, wyszalały się sportowo, ale też mogły się wykazać w różnorodnych dyscyplinach.

Teresa Popow