Jak co roku, w dniu konkursu Kangur Matematyczny – czyli w czwartek 17 marca 2016 roku, odbyło się w naszej szkole Święto Matematyki pod tytułem „Rachunki, liczby, matematyka…”. Poprzedziły je przeprowadzane od poniedziałku konkursy na Klasowego Mistrza Działań Pamięciowych w klasach 4-6 oraz konkurs plastyczny „Liczby na wybiegu”. Przepiękne prace plastyczne przygotowane przez naszych uczniów mogliśmy podziwiać na korytarzach szkolnych i sali gimnastycznej.

W dniu  Święta Matematyki 195 uczniów klas 2-6 naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny i przez 75 minut zmagało się z niełatwymi zadaniami. Następnie uczniowie klas 0-3 przygotowywali kolorowe pisanki matematyczne czy zmagali o tytuł Komputerowego Mistrza Rachunków. Natomiast dla uczniów klas czwartych i piątych odbyły się na sali gimnastycznej turnieje, podczas których Klasowi Mistrzowie Działań Pamięciowych konkurowali ze sobą o tytuł Mistrza Matematyki. Zmagania były pełne emocji. Na zawodników czekały podchwytliwe zadania – figielki, domino matematyczne, obrazkowe rachunki czy zagadkowy autobus. Nie zabrakło również zadań dla publiczności, która z dużym zaangażowaniem rozwiązywała przygotowane dla nich łamigłówki. Po kilku rundach wyłoniliśmy zwycięzców. Mistrzami Matematyki zostali: na poziomie klas czwartych – Maksym Iskierski z 4a, a na poziomie klas piątych – Helena Kalita z 5a. Uczniowie klasy 6b świetnie spisali się pomagając w prowadzeniu turniejów oraz przygotowywaniu dekoracji na sali gimnastycznej, za co im bardzo dziękuję.

Mam nadzieję, że wszyscy świetnie się w tym dniu bawili matematyką i dobrze będą wspominali udział w Święcie Matematyki.

 Katarzyna Gągalska