W wakacje przeczytałem dużo książek. Jedna z nich spodobała mi się szczególnie. Jej autorem jest Jan Grabowski. Nosi ona tytuł „Puc, Bursztyn i goście”. Akcja książki rozgrywa się na wsi. Głównymi bohaterami są: Katarzyna, mała Krysia, pani Agata oraz cztery psy: Puc, Bursztyn, Mikado i Tiuzdej.

Puc i Bursztyn to psy wiejskie, a Mikado i Tiuzdej żyją w mieście z panią Agatą. Pewnego razu przyjeżdżają one na wieś i dzięki Pucowi, Bursztynowi, kotce Imce, kaczkom, kurom i kogutom dowiadują się jak wygląda wiejskie życie. Razem bawią się w ulubioną grę ósemkę, przeżywają śmieszne i ciekawe przygody. Kiedyś omal nie stratowały kury Łysuchy, innym razem ukradły kotlety z kuchni. W czasie nudy gryzą baranią łopatkę. Pieskowi Mikado tak bardzo spodobało się życie w gospodarstwie, że nie chciał wrócić już do miasta. Został na wsi, a Katarzyna nazwała go Mik.

Polecam wszystkim przeczytanie tej wspaniałej książki. Można dzięki niej poprawić sobie humor i często się śmiać. Ta książka nauczyła mnie, że warto ryzykować, a zwierząt nie można traktować jak zabawek.

Natan Mroczek 3a