We wtorek, 18 września klasy 7a i 7b odbyły wycieczkę z wychowawcami z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaka. Celem naszej wycieczki był Trzebiatów, gdzie znajdował się poligon. O siódmej rano wszyscy stawili się na zbiórce, aby wsiąść do autokaru i ruszyć w drogę. Jechaliśmy około dwóch i pół godziny. Po przyjeździe na miejsce, powitali nas Panowie, ubrani w wojskowe mundury.

 Zostaliśmy podzieleni na grupy, a następnie wytłumaczono nam zasady gry. Mieliśmy do wykonania 27 ciekawych zadań. Szukaliśmy puszek wykrywaczem metalu, wspinaliśmy się na skrzynkach, kodowaliśmy informacje alfabetem Morse’a, a także budowaliśmy tratwy z palet, worków z butelkami i lin. Na zakończenie przepływaliśmy tratwami przez niewielki staw oraz jedliśmy kiełbaski.

Dodatkowo wybraliśmy się na przejażdżkę ogromnym samochodem terenowym. Jeździliśmy po bagnach i zjeżdżaliśmy z górek. Przez cały dzień sprzyjała nam pogoda, było słonecznie i ciepło. Dzień uważam za bardzo udany; było zabawnie i ciekawie. Pracowaliśmy w grupie i wykonywaliśmy dużo zadań sportowych. Do domu wróciliśmy ciut brudni i zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń.

Julia Jordan  7a