Dzień Dziecka świętowaliśmy podczas  szkolnego biwaku sportowo – rekreacyjnego  w dniach 9-10 czerwca. Starsi uczniowie z klas 2-6 spędzili w Podgrodziu dwa dni, a “pierwszaki” i dzieci z „zerówki” tylko piątek. Rozpoczęliśmy zawodami sportowymi, podczas których dzieci mogły indywidualnie wykazać się szybkością, zwinnością, siłą lub po prostu odrobiną szczęścia. Pod opieką wychowawców zawodnicy skakali w dal, pokonywali tory przeszkód, biegali „po kopercie” oraz wykonywali wiele innych ciekawych zadań. Po podliczeniu  uzyskanych wyników wyłoniono Sportowca Roku 2016 w kategorii dziewcząt i chłopców w grupie uczniów klas 2-3 oraz 4-6. W tej samej kategorii wiekowej wyróżniono zawodników, którym udało się zdobyć miejsca medalowe w poszczególnych konkurencjach. 

  

Nadszedł czas na zabawy integracyjne z wychowawcami. I tu, jak przystało na sportowy biwak, największą popularnością cieszyły się gry ruchowe, nie zabrakło jednak spacerów nad Zalew Szczeciński, wypraw do lasu, zabaw na placu zabaw, wyjść na lody, wspólnych śpiewów i innych form spędzenia ze sobą czasu. Uczniowie czwartych klas przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zaliczyli sprawności z jazdy na rowerze, tak by już w te wakacje korzystać z  uprawnień, które daje im zdobyta karta rowerowa. Najstarsi zaś, szóstoklasiści, prezentowali swoje umiejętności w jeździe na deskorolkach.

 

A wieczorem bardzo miło upłynął nam czas przy ognisku i na dyskotece, gdzie zużyliśmy nasze ostanie pokłady energii. Kolejny dzień miał charakter turniejowy.  Od rana zespoły przygotowywały się do gier. Odbyły się turnieje: dwóch i czterech ogni, ringo oraz ten najbardziej oczekiwany zarówno przez dziewczynki jak i chłopców – piłkarski. Emocje sięgały zenitu, wszyscy zawodnicy i kibice spisali się na medal, radości było wiele a zabawa przednia! Gdy puchary i dyplomy trafiły już do zespołów, szczęśliwi wróciliśmy do rodziców, bardzo żałując że nasz biwak nie był dłuższy…Podgrodzie

Ewa Litwiniuk