[et_pb_aio_extended admin_label=”All in One Extended” title=”PO WER w Szkole STO” typing_effect=”off” typing_loop=”off” typing_static_on_off=”off” typing_static_break=”off” typing_delay=”0″ rotator_effect=”off” rotator_static_on_off=”off” rotator_static_break=”off” rotator_type=”fadeIn” textillate_effect=”off” textillate_in_type=”sequence” textillate_in_effect=”fadeIn” textillate_out_type=”sequence” textillate_out_effect=”fadeIn” textgif_on_off=”off” use_background_text=”off” title_fancyline=”off” title_before_after=”before” title_fancy_orientation=”left” url_new_window=”off” button_on_off=”off” popup_video_on_off=”off” use_background_gradient=”off” background_gradient_type=”left-to-right” use_icon=”on” icon_color=”#ffffff” use_circle=”on” circle_color=”#e02b20″ use_circle_border=”off” circle_border_color=”#7EBEC5″ icon_placement=”left” icon_alignment=”left” animation=”fadeIn” icon_animation_reveal=”off” icon_animation_speed=”0″ background_layout=”light” text_orientation=”left” text_alignment=”top” use_wrapper_border=”off” wrapper_style=”solid” img_on_off=”off” img_zoomin_hover=”off” img_zoomin_hover_style=”fast” img_hover_effect=”off” img_hover_effect_style=”img_grayscale_hover” hide_content=”off” alternative_title_on_off=”off” bg_overlay_style=”full_overlay” hover_content_effect=”dwd-fadein” overlay_gradient=”off” overlay_gradient_hidden_show=”off” overlay_gradient_type=”left-to-right” whole_content_animation_on_off=”off” whole_content_animation=”fadeIn” whole_content_animation_reveal=”off” whole_content_animation_speed=”0″ title_animation_on_off=”off” title_animation=”fadeIn” title_animation_reveal=”off” title_animation_speed=”0″ content_animation_on_off=”off” content_animation=”fadeIn” content_animation_reveal=”off” content_animation_speed=”0″ fancyline_styles_on_off=”off” adv_wrapper_border=”off” wrapper_border_color=”#ffffff” use_icon_font_size=”off” button_one_animation_on_off=”off” button_one_animation=”fadeIn” button_one_animation_reveal=”off” button_one_animation_speed=”0″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ header_font_size=”40px” header_letter_spacing=”3px” header_line_height=”1.5em” body_font_size=”16px” header_font=”|||on|” body_font=”Open Sans||||” header_text_color=”#0c71c3″ font_icon=”%%151%%”]

ZA NAMI FANTASTYCZNY DZIEŃ PROMOCJI NASZEJ PRACY!

W przeddzień Święta Społecznego Towarzystwa Oświatowego zorganizowaliśmy w naszej szkole prezentację programu Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej w ramach Projektu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, czyli PO WER. Zaproszenie na naszą prezentację przyjęli nauczyciele z innych szkół  podstawowych i gimnazjów, stowarzyszeń pracujących na rzecz edukacji, przedszkoli oraz studenci i pracownicy naukowi Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na wstępie  dyrektor szkoły pani  Marzena Ukraińska zaprezentowała zaproszonym gościom cele i zasady realizacji projektu w naszej szkole. Zachęciła wszystkich do korzystania z Funduszy Europejskich ze szczególnym uwzględnieniem PO WER i możliwości rozwoju placówek edukacyjnych dzięki korzystaniu z projektów unijnych.  Omówiła nasz 2-letni udział w projekcie i podsumowała korzyści metodyczne, dydaktyczne i wychowawcze dla całej społeczności naszej szkoły.

Nasi nauczyciele podzielili się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami, zaprezentowali ciekawe rozwiązania metodyczne, wychowawcze i językowe, które wdrożyli dzięki udziałowi w PO WER. Wszyscy zdecydowanie podkreślili, że udział w PO WER dał nam wszystkim ogromny „power”!

Pasja i zaangażowanie w realizacje projektu znajduje swoje odzwierciedlenie w codziennej pracy z uczniami. Czytamy i piszemy książki w języku angielskim, uczymy się programowania. Na zajęciach przyrody i matematyki coraz częściej wykorzystujemy język angielski. Podczas zajęć ruchowych i szkolnych zawodów  instrukcje i komendy są przygotowane również w tym języku. W nauczaniu języków obcych szukamy podobieństw języka angielskiego i niemieckiego. Także podczas lekcji w najmłodszych klasach i na zajęciach muzyki wykorzystujemy teksty, zabawy i wiele aplikacji wzbogacających edukację językową. Szkolny samorząd realizuje także z „PO WER’em” różne przedsięwzięcia, m.in. międzynarodową pocztę świąteczną „European Christmas Tree Decoration” czy czytanie bajek z tłumaczeniem. Ciekawe  rozwiązania z zakresu nauczania języka angielskiego, zaprezentowane przez jedną z uczestniczek programu, wzbudziły ogromne zainteresowanie obecnych na spotkaniu, które stało się nie tylko spotkaniem promujących realizację projektu, ale wręcz metodycznym szkoleniem dla każdego nauczyciela.

Efektem naszej pracy są klasowe gazetki, komiksy, słowniki, wystawy, plansze edukacyjne z wykorzystaniem kodów QR czy książki z bajkami dla najmłodszych. Bogactwo wdrażanych rozwiązań stało się najlepszym dowodem, że korzystanie z możliwości PO WER czyni nas wyróżniającą się szkołę, co podkreślili w słowach pełnych uznania uczestnicy spotkania.

PO WER dał nam „power” do dalszych działań i ciekawych rozwiązań, które będę realizowane także po zakończeniu projektu!

Krystyna Kubik

[/et_pb_aio_extended]