Za nami kolejne pasowanie na pierwszaka. Tym razem zabraliśmy naszych najmłodszych do Biura Podróży w celu poszukiwania przygód. Jako młodzi tropiciele szukali literek i cyferek, rozwiązywali zagadki, wykazali się umiejętnością śpiewania i pokazali, że są gotowi na szkolną przygodę. Serdecznie trzymamy za nich kciuki, aby każdy następny dzień pobytu w naszej szkole, był ekscytujący i pozytywnie wpływał na ich rozwój.

 


 

 

Szkoła to przygoda

Na początku października odbyło się wspaniałe wydarzenie- pasowanie pierwszoklasistów. Uroczystej ceremonii przyglądali się dumni rodzice pierwszaków, a występ uświetniło przedstawienie przygotowane przez uczniów. Jak co roku, oprawa artystyczna należała do szóstoklasistów. Klasy szóste postanowiły zaprosić uczniów klas pierwszych do wspólnej przygody, jaką jest Szkoła.

Warto przedstawić pokrótce fabułę przedstawienia, ponieważ szóstoklasiści profesjonalnie podeszli do swoich ról i brawurowo je odegrali. Aktorzy, wcielający się w rolę dzieci, odnajdują biuro podróży. Są spragnione nowych przygód i wyzwań, więc chętnie do niego wkraczają. Pracownicy biura wręczają im świeżutką ofertę podróży. Nagle do biura wkracza Szalony Przewodnik wraz ze swoją asystentką. Zabiera on dzieci w niesamowitą podróż, która może odmienić ich życie. Dzieci wykonują zadania; szukają cyferek, które są trzymane przez pierwszoklasistów, śpiewają wspólnie piosenki, aby dodać sobie odwagi oraz otuchy, robią wesołe i roześmiane miny, by wprowadzić świetny nastrój. Gdy podarowany przez Szalonego Przewodnika plecak jest już pełny uśmiechów, cyferek oraz odwagi, dzieci poszukują literek. Odnajdą je wśród młodszych uczniów i wspólnie układają z nich hasło jakim jest “Szkoła to przygoda!”. Na koniec przedstawienia konferansjerzy w imieniu wszystkich aktorów wygłaszają życzenie: „Aby może któryś z pierwszoklasistów, powiększył wkrótce krąg Noblistów.” Po przedstawieniu nastąpiła najważniejsza część uroczystości. Każdy pierwszoklasista został pasowany przez Panią Dyrektor na ucznia naszej szkoły i otrzymał oficjalny dokument, jakim jest szkolna legitymacja. Pierwszoklasiści wspólnie wyrecytowali tekst ślubowania. Potem był czas na wspólne zdjęcia i pełne wzruszenia rozmowy.

Przyglądając się temu wszystkiemu i przeżywając przygotowania do przedstawienia, stwierdzam z całym przekonaniem, że szkoła to naprawdę wielka przygoda!

Liliana Czapłowska, 6a