W związku z awansem naszej drużyny Odysei Umysłu na Eurofestiwal w Niemczech od najbliższego poniedziałku ruszamy z różnymi działaniami, mającymi na celu zbiórkę funduszy na wyjazd naszej reprezentacji. Zwracamy się do wszystkich Rodziców z prośbą o wsparcie zaproponowanych przez nas aktywności:

1. Codziennie rano będzie można skorzystać z Odysejowego śniadania. Serdecznie zapraszamy do zakupów. Jeśli mają Państwo ochotę na przyniesienie potraw, ciast czy owoców do sprzedaży, to czekamy na Państwa.

2. Na głównej szkolnej gazetce pojawi się Odysejowe Drzewo Marzeń. To tegoroczny symbol Odysei. Będą mogli Państwo tchnąć w nie życie, kupując listki lub serduszka i sprawić tym samym, że drzewo rozkwitnie.

3. We wtorek podczas zebrań, o godz.16.00 i 17.00 w sali gimnastycznej będzie można obejrzeć zwycięskie przedstawienie. Jest ono krótkie, bo trwa 8 minut, ale z pewnością pozostanie w Państwa pamięci.

Z góry wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań i realizację marzeń naszych dzieci.

Trenerzy Odysei Umysłu: Małgorzata Firsiof, Krzysztof Grala, Katarzyna Klusek, Magdalena Zaborowska-Zagórska

 

 

 

 

 

Odyseja Umysłu 2018 -zmagania finałowe raz jeszcze…

23 marca w naszej szkole spotkało się 17-ście wyjątkowo kreatywnych ludzi. Byli to Odyseusze. Zanieśliśmy nasze rzeczy do przedstawienia do autokaru i w samo południe wyruszyliśmy na podbój Gdyni! Gdy dojechaliśmy na miejsce 19:00 poszliśmy do pokoi, a potem na kolację do naleśnikarni ,,Manekin”. Z najedzonymi brzuchami położyliśmy się spać. Rano pobudka była o siódmej. Gdy się ubraliśmy poszliśmy zjeść śniadanie. Pojechaliśmy na miejsce zawodów, wypakowaliśmy się i ruszyliśmy do środka. Pierwsza występ miała drużyna pani Kasi. Wybrali oni problem 5. Pt. ,,Nieziemska Miejscówka”. Ich występ był świetny. Później mieliśmy czas wolny. Następnie występ miała grupa pana Krzysia (czyli moja). Emocje sięgnęły zenitu. My wybraliśmy problem 3. ,,Bajdokument Prawie Prawda”. Gdy emocje opadły, poszliśmy zjeść pyszne jedzonko. Później udaliśmy się do naszego miejsca noclegu gdzie umyliśmy się i poszliśmy spać.

Rano wstaliśmy, zjedliśmy śniadanie i po raz drugi pojechaliśmy do punktu Odyseji, lecz tym razem na spontany. Rozpoczęła drużyna pani Kasi, w tym czasie moja drużyna bawiła się w Centrum Nauki ,,Eksperyment” . Wrażenia były oszałamiające. Po zabawie znowu zaczęliśmy się stresować – teraz czas na moją grupę… Po spontanach i obiedzie poszliśmy na galę finałową. Z niecierpliwością i ogromnymi emocjami czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Czekaliśmy i czekaliśmy aż tu nagle BUM!!!! DOSTALIŚMY SIĘ DO EUROFINAŁU!!!!!! Radością i szczęściu nie było końca.

Robert Żelazowski 5b