O sukcesach naszych Odyseuszu zrobiło się głośno. W lokalnej prasie pojawiło się wiele artykułów, które donoszą o zwycięstwie naszych uczniów. Poniżej prezentujemy artykuł z KURIER 24.pl,  zapraszamy do lektury. 

 

Wygrali finał ogólnopolski, będą reprezentować Polskę w USA

Wygrali finał ogólnopolski, będą reprezentować Polskę w USA
Data publikacji: 2019-04-05 22:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-07 20:49

Szczecińscy uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w 28. Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu oraz awans do reprezentowania Polski podczas majowych 40. Finałów Światowych Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Mowa tu o drużynie ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Uczniowie klas szóstych: Ania Witkowska, Ala Starczewska, Weronika Wasylko, Zuzia Makała, Piotr Perzyński, Igor Bazylewicz i Robert Żelazowski, pod opieką trenerów: Małgorzaty Firsiof oraz Krzysztofa Grali, pokonali w Gdyni dziewięć finałowych drużyn z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach regionalnych. W swojej grupie wiekowej i kategorii młodzi szczecinianie rywalizowali z drużynami z klas siódmych i ósmych. W ramach konkursu musieli stworzyć autorskie przedstawienie, łącząc talenty organizacyjne i techniczne ze zdolnościami aktorskimi. Pracowali nad nim przez kilka miesięcy, samodzielnie przygotowując niezwykłe ruchome konstrukcje, kostiumy i dekoracje. Podczas konkursu każdy z zespołów musiał zmierzyć się także z „problemem spontanicznym”, na rozwiązanie którego drużyna miała zaledwie kilka minut. Oprócz pucharu za zdobycie pierwszego miejsca, szczecińscy Odyseusze przywieźli z Gdyni ważną Nagrodę Omera za postawę fair play.

Odyseja Umysłu to stworzony w USA międzynarodowy konkurs kreatywnego rozwiązywania problemów, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży z całego świata. Polskie drużyny wielokrotnie już sięgały w USA po złote i srebrne medale, jednak w tym roku po raz pierwszy na finały światowe ma szansę pojechać drużyna ze Szczecina. Uczniowie poszukują sponsorów, którzy pomogliby w sfinansowaniu kosztów wyjazdu i udziału w tym największym międzynarodowym festiwalu kreatywności, twórczości i współpracy dzieci oraz młodzieży z całego świata.

(MON)

Na zdjęciu: Szczecińscy uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w 28. Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu oraz awans do reprezentowania Polski podczas majowych 40. Finałów Światowych Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Gratulujemy!

Jeżeli  chcecie nam pomóc w sfinansowaniu wyjazdu na Finały Światowe w USA, prosimy o wpłaty na konto naszej szkoły
(ING Bank Śląski o/Szczecin 45 1050 1559 1000 0022 3826 6197 z dopiskiem Odyseja).
Liczy się każda złotówka. Dziękujemy.