W dniach 21-22.10.16 gościli w naszej szkole Odyseusze z zaprzyjaźnionej szkoły STO ze Słupska. Siedmioro uczniów wraz ze swoją trenerką przyjechało do nas w piątek przed południem. Wizytę w naszej szkole rozpoczęli od dokładnego jej zwiedzenia. Byli zachwyceni wyglądem naszych klas, wyposażeniem szkoły i wielkością budynku. Po obiedzie w szkolnej stołówce, zabraliśmy ich na dwugodzinny spacer po Szczecinie. Zobaczyliśmy filharmonię, Plac Solidarności, Wały Chrobrego, nabrzeże oraz Zamek Książąt Pomorskich. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w Cafe 22 i obejrzeniem panoramy naszego miasta.
Popołudnie spędziliśmy na wspólnych zabawach zapoznawczo-integracyjnych, podczas których nasi najstarsi Odyseusze bawili się z gośćmi ze Słupska. Poznawaliśmy swoje imiona, zbieraliśmy różne informacje, tkaliśmy krosna, szykowaliśmy stroje na pokaz mody i przekazywaliśmy zaszyfrowane informacje, czyli robiliśmy to wszystko, czym zajmują się Odyseusze na co dzień. Bardzo szybko się wszyscy zintegrowali i w dobrych nastrojach pojechali na noc do rodzin naszych uczniów.

W sobotę rano wszyscy w komplecie stawili się na szkolny festyn i korzystali z jego atrakcji. W drugiej części dnia ponownie spotkaliśmy się na wspólnych zabawach, tym razem były to różne zabawy ruchowe i taneczne. Wymieniliśmy też doświadczenia związane z pobytem naszych gości w szkole. Większość chciała u nas zostać na dłużej. Na zakończenie wręczyliśmy przygotowane prezenty i obiecaliśmy sobie, że spotkamy się ponownie, tym razem w Słupsku. Już nie możemy się doczekać!

Małgorzata Firsiof