Dni Otwarte ECDL już za nami, czas więc krótkie podsumowanie.

Klasy czwarte na specjalnie zorganizowanych spotkaniach miały okazję  poznać zasady zdobywania komputerowych certyfikatów. Wszyscy uczestniczyli w krótkim “EDCDL-owym Quizie”, zwycięzców uhonorowano drobnymi upominkami. Chętni mogli też zweryfikować swoja wiedzę w domu, uczestnicząc w konkursie “Bliskie spotkanie z ECDL” – ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki. Niektóre hasła mogły sprawić nieco problemu …ale od czego mamy internet? Bardzo pomocna okazała się strona http://ecdl.pl/ prowadzona przez Polskie Biuro ECDL.

Spośród czwartoklasistów wyłoniliśmy również zwycięzców Szkolnego Testu Informatycznego przeprowadzonego na szkolnych iPadach – brawa dla Mikołaja Krzeszowiaka (I miejsce), Adama Paraszkiewicza (II miejsce) i Maćka Słowika (III miejsce). Chłopcy wykazali się największą znajomością wiedzy z zakresu podstaw obsługi komputera, pracy w sieci i certyfikatu ECDL.

Rozstrzygnęliśmy też konkurs na grafikę komputerową na temat “Bezpieczni w sieci”. Wasze prace zachwyciły jurorów, którzy mieli spory kłopot ze wskazaniem zwycięzców. Zdaniem Komisji Konkursowej złożonej z nauczycieli i przedstawicieli samorządu szkolnego najciekawsze grafiki przygotowali Maciek Krzeszkowiak (I miejsce), Zosia Tomczewska (II miejsce) i Mikołaj Szcześniewski (III miejsce). W kategorii klas starszych zwyciężył fotomontaż Czarka Galińskiego. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na II piętrze, na wystawie przed pracownia komputerową. Zachęcam do oglądania – warto!

Tradycyjnie podczas Dni informatycznym przeprowadziliśmy finał Komputerowego Mistrza Mnożenia i Dzielenia Klas Trzecich. Wcześniej odbyły się eliminacje  we wszystkich klasach trzecich, do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 14 uczniów. W tym roku nie było niespodzianki, nie zawiódł faworyt konkursu – Wojtek Wetoszka, który o “włos” wyprzedził Janka i Piotrka. Bardzo ucieszył nas wysoki poziom prezentowany przez naszych finalistów. Wielkie brawa.

Również najmłodsi aktywnie uczestniczyli w informatycznych zmaganiach. Drugoklasistów do wspólnej zabawy zaprosili Tosia i Kuba, którzy uczyli uczniów o bezpiecznym zachowaniu w sieci – MegaMisja okazała się tabletowym hitem.

Poza zabawami, spotkaniami, konkurami i quizami, w godzinach popołudniowych był też czas na poważną pracę – weryfikację swojej informatycznej wiedzy i komputerowych umiejętności. W trakcie trwania Dni Otwartych ECDL w szkolnej pracowni (Lab 1061) przeprowadzono 20 egzaminów z modułu B3 (przetwarzanie tekstów) i B4 (Arkusz kalkulacyjny). Aż 14 uczniów zdawało swój pierwszy egzamin, z powodzeniem rozpoczynając swoją przygodę z ECDL-em (zdobywania pełnego certyfikatu ECDL BASE).

pan Przemek
🙂