W naszej szkole maj był miesiącem poświęconym profilaktyce. Uczniowie klas 4-7 na  lekcjach wychowawczych omawiali  tematy uzależnień oraz promowali zdrowy styl życia. Młodzież z klas ósmych wzięła udział w projektach interdyscyplinarnych pod czujnym okiem pani Beaty Adamowicz na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Poruszony został problem uzależnień od: papierosów i e-papierosów, narkotyków, alkoholu, Internetu oraz modelingu wśród dzieci. Ciekawe tematy zostały przedstawione przez uczniów klas 8c w klasach 7: uzależnienia w sieci, a uczennice klasy 8b omówiły uzależnienia od papierosów w klasie 6b. Ważny problem, który poruszyli ósmoklasiści dotyczył również ekologii. Młodzież przypomniała nam, że musimy dbać o naszą planetę. Podczas projektów interdyscyplinarnych gościłyśmy na wybranych lekcjach, aby wspólnie z uczniami  omówić prezentowane tematy.

Uczniowie młodsi stworzyli autorskie plakaty i wiersze dotyczące szeroko rozumianej profilaktyki. Niektórzy rozmawiali i ćwiczyli sposoby asertywnego odmawiania (klasa 5a) co jest fundamentalną umiejętnością w sytuacjach trudnych.
Rodziców na specjalnie utworzony dla nich padlet zaprosił psycholog szkolny. Umieszczone zostały tam tematy dotyczące uzależnień i nie tylko… Jest to doskonałe miejsce informacji na temat różnych problemów udostępnionych w ciekawej formie dla naszych rodziców. Zapraszamy do korzystania!

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i uczniom za czynny udział w zajęciach. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pracy i aktywności  naszej młodzieży i uczniów klas młodszych. Miejmy nadzieję, że wybory, których będą dokonywać, będą dobre dla ich zdrowia fizycznego i psychicznego. Dziękujemy!

Pedagog szkolny – Krystyna Kubik
Psycholog szkolny – Małgorzata Perłowska