Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Z radością witam wszystkich u progu nowego roku szkolnego w naszej Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie.

Wierzę, że wszyscy wspaniale odpoczęli w czasie wakacji oraz nabrali sił i zapału do pracy, która nas czeka w nowym roku.

Dziękujemy za  ciepłe pozdrowienia z wakacyjnych wyjazdów. Wielu uczniów odpoczywało na szkolnej kolonii i obozie sportowym. Serdecznie dziękuję naszym nauczycielom za organizację udanych wyjazdów.

 Nowy rok zapowiada wiele zmian w polskich szkołach. Z uwagą je  analizujemy i jesteśmy gotowi, aby dostosować pracę naszej szkoły do nowych wyzwań. Naszym priorytetem jest umacnianie pozycji naszej szkoły, tworzenie szkoły przyjaznej, twórczej i stwarzającej możliwości sukcesu dla każdego ucznia.

W szczególny sposób witam najmłodszych uczniów, dzieci z klasy „zerowej” i z klas pierwszych oraz nowych uczniów z klas starszych. Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się z nami jak najlepiej.

Otwieramy nowy, ciekawy rok. Nasze plany obejmują m.in. dalsze rozwijanie kompetencji informatycznych, realizację nowego projektu edukacyjnego „Indywidualni.pl”, wiele działań o charakterze wolontariatu oraz szeroki program działań wychowawczych. Wprowadzamy także nową formę zajęć pozalekcyjnych pod nazwą „Sobota w szkole”, czyli cykliczne zajęcia rozwijające, warsztaty i pracownie z różnych dziedzin. Tradycyjnie zaplanowaliśmy wiele imprez i wydarzeń, m.in. wydarzenia o charakterze obywatelskim, imprezy integrujące, naukowe, artystyczne, sportowe czy projekty międzyprzedmiotowe.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy przygotowali szkołę na powitanie nowego roku szkolnego.

Drodzy uczniowie, życzę Wam wspaniałych, radosnych i pracowitych chwil w szkole, wielu sukcesów i satysfakcji.
Rodzicom życzę wielu powodów do dumy z dzieci i zadowolenia ze współpracy ze szkołą.
Nauczycielom i pracownikom życzę dobrej współpracy oraz radości z realizacji wszystkich planów.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy podczas naszej pierwszej imprezy, czyli dziewiątego już „Pikniku Rodzinnego” w sobotę 10. września o godz. 10.00.

Dyrektor Szkoły – Marzena Ukraińska