Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Z radością otwieramy nowy, 32. rok szkolny Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie. Witamy uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Za nami piękne i słoneczne wakacje. Z pewnością były zupełnie inne od wakacji w minionych latach. Musieliśmy na siebie bardzo uważać, aby w zdrowiu i pełni sił powitać nowy rok. Jesteśmy dumni, że nasi absolwenci dostali się do wybranych szkół ponadpodstawowych. Kolejny raz doskonale przygotowaliśmy ich do edukacji w szkołach ponadpodstawowych.

Rozpoczynamy nowy rok z radością, ale też mamy wiele obaw. Przed nami wielkie wyzwanie. To bezpieczna edukacja w stacjonarnym modelu pracy szkoły oraz wspólna troska o najwyższe dobro, jakim jest nasze zdrowie. To priorytetowe zadanie dla nas wszystkich – uczniów i ich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły. Przestrzegajmy obowiązujących zasad i codziennie wspierajmy się w ich codziennym stosowaniu. Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań programowych i organizacyjnych. Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się z nami jak najlepiej, w szkole przyjaznej, twórczej i stwarzającej możliwości sukcesu dla każdego ucznia. Musimy uwzględnić wiele codziennych ograniczeń. Jednocześnie tylko działając razem, możemy uczyć się i pracować w bezpiecznej szkole.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy przygotowali szkołę na powitanie nowego roku szkolnego.
Drodzy Uczniowie, życzę Wam wspaniałych, radosnych i pracowitych chwil w szkole. Życzę Wam szkolnych przyjaźni i codziennych sukcesów. Pamiętajcie, że od każdego z Was zależy nasze zdrowie. W szczególny sposób witam najmłodszych uczniów, dzieci z klasy „zerowej” i z klas pierwszych oraz nowych uczniów z klas starszych.
Rodzicom naszych uczniów życzę wielu powodów do dumy z dzieci i zadowolenia z naszej szkoły. Proszę o życzliwość, otwartość i wspieranie działań szkoły w codziennej dbałości o wspólne bezpieczeństwo.
Nauczycielom i Pracownikom życzę sił i dobrej energii w pracy szkoły w szczególnych warunkach. Obyśmy jak najdłużej mogli pracować w stacjonarnej szkole.

Wszystkim nam życzę zdrowia, spokoju, dobrych, budujących relacji i wzajemnego zrozumienia. Szczęśliwego nowego roku 🙂                        

Dyrektor Szkoły
Marzena Ukraińska