Takich spotkań nigdy dosyć – podsumowanie zeszłorocznej pracy w II semestrze i związane z nim nagrody czyli jeden z najbardziej wyczekiwanych apeli przez naszych uczniów. Towarzyszy mu dreszczyk emocji, bo do końca nigdy nie wiadomo, kto zapracował na stypendium naukowe. Choć warunki progowe jak zwykle były bardzo wysokie – średnia ocen powyżej 5,4 plus zachowanie bardzo dobre albo wzorowe – to i tak aż 92 uczniów zostało nagrodzonych. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje, pamiętając przy tym o naszych nauczycielach, bez których tego sukcesu nie udałoby się osiągnąć.

Październikowy apel to również okazja do poznania nowego Szkolnego Samorządu, wyłonionego przez naszą społeczność  w demokratycznych wyborach. Szefów już znamy – przewodzą Jaś i Małgosia, do których dołączyli przedstawiciele z klas IV-VIII. W tym roku również młodsze klasy (0-III) mają swoich przedstawicieli – powstał Samorządzik Szkolny, który pod kierunkiem Pani Uli i Dorotki będzie zajmował się realizacją Waszych niesamowitych pomysłów. Jeden już się świetnie sprawdził – pamiętacie Dzień Dżentelmena?

I jeszcze jeden ważny, i również bardzo wyczekiwany moment – Złote Rybki. W końcu przypłynęły – mamy je!  Wprawdzie tylko trzy na klasę w semestrze (oj, chciałoby się więcej) ale co tam… I tak raczej nie zdążymy się z nimi zbytnio zaprzyjaźnić, wkrótce odpłyną dając nam dużo radości. A tak na marginesie – czy wiecie, że pomysł Złotych Rybek to inicjatywa szkolnego samorządu… Liczymy na kolejne, równie udane propozycje.
🙂

Pan Przemek


 

We wtorek 4 października odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego Prezydium Samorządu Szkolnego. W obecności klas podczas apelu, wybrani uczniowie, złożyli uroczyste ślubowanie.Przewodniczącym samorządu ponownie został uczeń klasy 8a, a jego zastępcą uczennica klasy 7b. Pierwsze spotkanie samorządu odbędzie się w poniedziałek dziesiątego października w bibliotece szkolnej. Drugi termin – to wtorek 11 października. Oba spotkania rozpoczynają się o godzinie 12.20 w trakcie długiej przerwy. Podczas zebrania przeanalizujemy programy wyborcze poszczególnych kandydatów i ustalimy plan pracy samorządu na bieżący rok szkolny.

Jeszcze raz gratulujemy uczniom trafnych wyborów. Mamy nadzieję, że wszystkie pomysły zostaną zrealizowane.

Opiekunowie samorządu szkolnego.