W listopadzie nasza zerówka odwiedziła Miejską Bibliotekę przy ul. Marcina. W radosnym i pełnym ciekawości nastroju przekroczyliśmy próg zaprzyjaźnionej z naszą szkołą biblioteki. Pani Ania, kierownik filii, przygotowała dla naszych uczniów lekcje pod hasłem „Moja Przyjaciółka Biblioteka” .

Celem spotkania było zachęcenie młodych czytelników do korzystania z biblioteki, rozbudzenie pasji czytania i zaszczepienie miłości do książek. Uczniowie rozmawiali też o tym jakim miejscem jest biblioteka, jakie panują w niej zasady i czy warto z niej korzystać. W drugiej części spotkania zerówkowicze wysłuchali treści książki pt. „Wyścig po złotego żołędzia” K. Hudson. Wykonywali przygotowane zadania i uczestniczyli w książkowych zabawach. Uczniowie mogli również wykonać pracę plastyczną na temat tego, z czym kojarzy im się słowo biblioteka. Prace będą późniejszym terminie prezentowane w formie wystawy.

Kolejna część spotkania to najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas, to swobodny dostęp do półek z książkami. Uczniowie samodzielnie wybierali książkę i na dywanie „zatapiali” się w lekturze. A przekrój literatury był bardzo różny – od książki przygodowej i komiksu, po albumy o zwierzętach czy astronomii.

Biblioteka to miejsce przyjazne i zawsze chętnie odwiedzane przez naszych uczniów. Na zakończenie wizyty podziękowaliśmy paniom bibliotekarkom, złożyliśmy obietnice kolejnych odwiedzin i udaliśmy się do szkoły.

Danuta Krzaczkowska – szkolny bibliotekarz