Drodzy Rodzice i Uczniowie STO

Nie mogliśmy zorganizować tradycyjnego wrześniowego pikniku rodzinnego, a także musimy zrezygnować z październikowego festynu dla naszej szkolnej społeczności. Obostrzenia związane z koronawirusem są nieubłagane. Chcielibyśmy jednak w jakiś sposób Wam to wynagrodzić. Dlatego też proponujemy, abyście wzięli udział w zaplanowanym na okrągły rok konkursie dla całych rodzin – od najmłodszych dzieci po najstarszych Seniorów. Konkurs nazwaliśmy MISTRZOWIE RODZINNEGO KOMPUTERA.

Liczymy na zaangażowanie dzieci, rodziców, zaproście do zabawy swoje babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynki i kuzynów… Zależy nam, aby nasi uczniowie byli zadowoleni, że rodzice poświęcają im czas, a babcie i dziadkowie  byli dumni, że ich wnuki pomagają im w opanowaniu tajników komputerów i smartfonów. A ile frajdy może dać pokonanie wujka w komputerowe szachy, że nie wspomnę o o niesamowitych filmikach cioci z wyprawy do Gwatemali i szalonych grach w sieci z kuzynostwem.    Uważamy, że to świetny pretekst, aby zacieśniać więzi rodzinne i jednocześnie znakomicie się bawić … i uczyć.

Nasz konkurs będzie trwał przez cały rok szkolny (od połowy października do maja). Na początku każdego kolejnego miesiąca, na szkolnym fanpage’u, wstawiony zostanie post konkursowy. Posty konkursowe będą dostępne tylko przez tydzień (w tym czasie musicie wywiązać się z zadania).

Co będzie należało wykonać w ramach konkursu?

  • Przygotujcie zdjęcie lub film, na którym pokażecie jak pracujecie z komputerem lub smartfonem,
  • Przygotuj krótki opis (maksymalnie 5 zdań) do zrobionego zdjęcia lub filmu,
  • Zdjęcia i opis wstawcie na fanpage’a STO (zadanie te realizujemy poprzez wstawienie komentarza i dołączenie zdjęcia lub filmu do postu konkursowego).

W każdym miesiącu Jury Konkursowe naszej szkoły będzie przyznawało trzem rodzinom tytuł NAJBARDZIEJ SKOMPUTERYZOWANEJ RODZINY STO. W czerwcu 2021 roku nastąpi podsumowanie comiesięcznych zmagań i wybór Laureatów naszego konkursu. Trzy rodziny otrzymają nagrody i dyplomy uznania, najlepsza zaś – tytuł MISTRZÓW RODZINNEGO KOMPUTERA.

Zależy nam na pokazaniu dobrych wzorców korzystania ze sprzętu komputerowego przez rodziny naszych uczniów. Podziel się więc z innymi swoimi ciekawymi pomysłami. Być może działania Twojej rodziny staną się inspiracją dla innych rodzin. Pokaż nam, jak fantastycznie bawią się i pracują z komputerem członkowie Twojej rodziny, jak Ty spędzasz czas wraz z rodzicami, bratem, siostrą, jak uczysz Babcię, Dziadka, Rodziców lub młodsze rodzeństwo korzystania z komputera, telefonu lub obsługi programów komputerowych, aplikacji smartfonowych, itp. Zaprezentuj zdjęcia, efekty pracy na komputerze lub smartfonie, np. grafiki, działania programów lub inne – wybrane przez Was prace.

Sugestie organizatorów konkursu odnośnie tematyki prac konkursowych:
  •  Do czego służy mi komputer?
  •  Komputer przy planowaniu wakacji, wizyt, zakupów i innych czynności,
  •  Kodowanie (nie tylko na ekranie, ale i na dywanie i na kartce papieru),
  •  Dzień Dziadków, Dzień Mamy, Dzień Taty oraz inne święta i rodzinne rocznice,
  •  Interaktywne kartki świąteczne,
  •  Dzień Bezpiecznego Internetu i jak dbam o swoje bezpieczeństwo w sieci?
  •  Urządzenia mobilne, aplikacje na smartfona,
  •  Komputer do pracy, nauki i zabawy (głównie gry i zabawy logiczne),
  •  Kreatywne projekty – grafika komputerowa, kolaże, komponowanie muzyki, nagrywanie piosenek, mapy myśli, własne strony internetowe.

Zapraszamy raz jeszcze – szkolni informatycy – p. Błażej i p. Przemek

 


Autorzy grafik wykorzystanych na stronie: Gerd Altmann z Pixabay i pch.vector – pl.freepik.com