“Pierwsze koty za płoty” – z pewnymi oporami ale ruszyliśmy jednak z naszym konkursem w połowie października. Może to zła pogoda, może czas nie najlepszy, a może nostalgia jesienna dopadła naszych uczniów i ich rodziców… Nie wiemy – na szkolnym fanpagu pojawiły się tylko trzy prace konkursowe. Z jednej strony mieliśmy ułatwione zadanie, wybrać trzy najlepsze projekty (zdjęcie lub film z opisem) spośród trzech zgłoszeń? Nie mieliśmy rozterek – wszystkie prace świetne, nikogo nie musieliśmy odrzucać. Z drugiej strony aktywność jakby trochę mała… ale liczymy, ze już za tydzień, podczas drugiej odsłony konkursowej (a będzie ich jeszcze sześć), wspólnych, cyfrowych, rodzinnych działań pojawi się. A tymczasem ogłaszamy wszem i wobec zwycięzców pierwszych zmagań. Tytuł Mistrzów Rodzinnego Komputera w październiku zdobyły rodziny Małgosi B. (z klasy 2b), Leosia i Olka B (4b i 0) i Kostka B. (3b). WIELKIE BRAWA!!! (Tu możesz obejrzeć wszystkie prace, kliknij)

Pan Przemek i Błażej

 


 

Rodzina Małgosi

W czasie pandemii, telefon jest niezastąpiony w spotkaniach z przyjaciółmi. Już wiemy, że dzięki niemu można, na odległość ale wspólnie, bawić się klockami lub lalkami, lepić z plasteliny, albo jak dzisiaj, rysować plakaty na Halloween.

Rodzina Leonarda i Olka

Podczas minionego tygodnia wraz z Leonardem z klasy 4b szukaliśmy informacji na temat rodzinnych korzeni. Tworzyliśmy także początkowy szkic naszego drzewa genealogicznego. A Aleksander B. z grupy 0 niecierpliwie czeka na swoje 6. urodziny. Słodkości już wybrane.

Rodzina Kostka

Kostek w czasie wolnym programuje swojego robota z wykorzystaniem tableta oraz programu Blockly. Przygotował dla was krótką prezentację. Zobaczcie sami.