W tym roku zorganizowaliśmy dwa Turnieje Ringo. Pierwszy przeznaczony był dla najstarszych uczennic (kl. 5-7) niepublicznych szkół Szczecina. Nasza drużyna świetnie się w nim spisała, wykazując się nie tylko umiejętnościami gry w ringo ale też dobrą współpracą i przemyślaną strategią. Zajęliśmy pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Ringo, srebrny medal zdobyły zawodniczki ze szkoły Primus, a na trzeciej lokacie uplasowały się dziewczęta ze Szkoły Polsko-Amerykańskiej.

Drugi turniej przeznaczony był dla dzieci młodszych i odbył się na poziomie szkolnym. Powstały cztery zespoły o wdzięcznych nazwach, w których skład wchodzili uczniowie naszej szkoły z rocznika 2007-2009. W Szkolnym Turnieju Ringo zwyciężyła drużyna “Grubych Kebsów”, tuż za nimi uplasowała się “Husaria Ananasów”, brązowy medal zdobyli “Bogowie Greccy”, a czwarte miejsce przypadło “Ringowcom”. Młodsi zawodnicy również spisali się na medal. Wspaniale radzili sobie na dużym boisku z wysoko powieszoną siatką, pięknie współpracowali i wykazali się ogromną samodzielnością.

Obu turniejom towarzyszyły wspaniałe emocje, zdrowa rywalizacja i dobra atmosfera. W przyszłym roku zapewne też spotkamy się na parkiecie!

Ewa Litwiniuk