Metro w Szczecinie? Tak! Ale nie chodzi tu o kolejkę podziemną, tylko o musical Metro, na który wybrałam się do hali Azoty Arena 8. marca tego roku. Jest to musical w reżyserii Janusz Józefowicza, premiera musicalu miała miejsce w 1991. Zagrała wtedy w nim Edyta Górniak, Robert Janowski i Michał Milowicz.
Jest to przedstawienie o młodych ludziach, którzy chcą zrobić karierę w teatrze, jako piosenkarze i tancerze. Niestety po przesłuchaniu, które dla nas widzów było bardzo zabawne, zostają odrzuceni. Na początku bardzo się załamują, ale po pewnym czasie postanawiają stworzyć swój własny musical na stacji metra. Musical młodych artystów amatorów odnosi sukces, a oni dostają angaż w prawdziwym teatrze.

Najbardziej podobał mi się taniec, choreografia i ruch na scenie. W pamięci utkwiła mi również scena z pięknymi światłami w tle i taniec duchów, podczas którego tancerze unosili się ponad sceną. Jedynie scenografia nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Musical bardzo mi się podobał, a po drodze do domu, nuciłyśmy z mamą piosenki z przedstawienia. Polecam musical Metro, i myślę, że to był najlepszy musical, jaki kiedykolwiek widziałam (a widziałam sporo).

Hania Olech  
wykorzystano grafike ze strony:http://szczecin.blogx.pl/2014/12/04/metro-w-szczecinie/