MALTA – szkolenie w blasku słońca

Zapewne po przeczytaniu tytułu zastanawiacie się, czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście że tak!

Od wielu lat pracownicy naszej szkoły korzystają z uroków uczestnictwa w projektach europejskich. W dużej mierze to właśnie dzięki nim, podnoszą  swoje kompetencje językowe i metodologiczne.  W sierpniu tego roku i ja miałam tę wspaniałą możliwość wzbogacenia swojego warsztatu metodologicznego na kursie The Playground Classroom-Teaching Methodology at Primary Level w Executive Training Institute na Malcie. Instytut ten to istny tygiel kulturowy, w którym pod okiem profesjonalnych trenerów zbierają się, dofinansowani przez Unię Europejską nauczyciele i studenci, chętni zgłębiania swojej wiedzy.

Szkolenie, w którym uczestniczyłam, trwało dwa tygodnie i codziennie odbywało się w trzech blokach szkoleniowych. Zajęcia były nie tylko bardzo angażujące i twórcze, ale także niezwykle interesujące. Każdego dnia, po zakończonych warsztatach, czułam się jak uczeń, który  po intensywnej współpracy ze swoim nauczycielem wychodzi z klasy zmęczony, ale z uśmiechem na ustach i poczuciem, że nauka jest cudowna. Josie – moja trenerka, Maltanka z urodzenia i nauczycielka z miłości do języka angielskiego, podczas swoich zajęć fantastycznie odsłaniała przed nami wypracowane przez siebie techniki metodologiczne oraz ciekawe sposoby ich realizacji w klasie z uczniami. Wszystko było doskonale dostosowane do wieku uczniów oraz  do ich potrzeb.

Zajęcia te niewątpliwie  wzbogaciły mój warsztat metodologiczny, a spotkania z innymi nauczycielami dały mi niezwykłą możliwość poznania technik i sposobów uczenia języka angielskiego w innych krajach.

Niewątpliwym walorem szkolenia były przecudowne wycieczki krajoznawcze, organizowane przez Instytut. To dzięki nim zgłębiłam fascynującą historię i kulturę  perły Morza Śródziemnomorskiego. Poznałam  także wielu przemiłych ludzi, którzy z dumą opowiadali o swoim wspaniałym dziedzictwie kulturowym, częstując mnie maltańskimi przysmakami.

Dzięki programowi PO WER  zdobyłam bezcenną wiedzę i umiejętności, ale także poznałam piękny i malowniczy zakątek świata.

Małgorzata Morgownik