Grudzień jest niezwykłym miesiącem. To oczekiwanie na Święta, prezenty, wolne…
W naszej szkole jest to okres bardzo pracowity! W tym czasie cała społeczność naszej szkoły zaangażowana była w działania „Szlachetnej Paczki”. Rodzice, uczniowie oraz wszyscy pracownicy STO ciężko pracowali, aby spełnić potrzeby wybranej rodziny. Od poniedziałku do piątku, łącznie przez 18 dni wszystkie klasy zaangażowane były w przygotowania najzdrowszych i najsmaczniejszych śniadań w całym Szczecinie. Kanapeczki, naleśniki, tosty, płatki z mlekiem, ciastka, galaretki… Śniadanka nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie rodziców. W międzyczasie zakupy, segregowanie darów i pakowanie. I nadszedł ten długo wyczekiwany dzień- 7 grudnia. Podczas weekendu cudów udało się nam zapakować, przetransportować i wnieść 90 paczek! To był wyjątkowy czas, pełen wzruszeń i radości. Wszystko dzięki wzajemnej współpracy całej nasze społeczności! Za co bardzo serdecznie dziękujemy! I już zaczynamy zbierać siły na kolejną edycję, aby dać nadzieję dla tych, którzy jej potrzebują. Jesteście najlepsi!

A poniżej kilka dość istotnych słów.

Słowo od Rodziny
„Szanowni Darczyńcy,
Od ostatniego Weekendu Cudów przepełnia nas radość, miłość, niedowierzanie i wielkie wzruszenie z powodu tego jak Państwo przygotowali dla nas paczkę. Jesteśmy wdzięczni i nie sposób tego opisać. Chcemy życzyć Wam na Święta Bożego Narodzenia tyle wzruszeń i miłości ile my dostaliśmy od Was. Dobro wraca! Dzięki Wam jesteśmy silniejsi i z nowymi siłami zaczniemy nowy rok i nasz nowy etap życia”.

Słowo od Wolontariusza
„Szanowni Darczyńcy,
pierwszy raz biorę udział w Szlachetnej Paczce. W największych snach nie spodziewałam się takich emocji. Serce się raduje, że są ludzie bezinteresowni, którym się chce zrobić coś dla innych. Wasza Paczka to bodaj najbogatsza paczka w naszym rejonie Szczecin Prawobrzeże. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że rodzinie pani Kasi po tych tragicznych przeżyciach bardzo potrzebne było wsparcie i pomóc. Gratuluję Wam. Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej”.

Raz jeszcze dziękujemy i życzymy zdrowych i spokojnych Świąt!

Zespół Szlachetnej Paczki