Dnia 18.05.2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XIII odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród laureatom konkursów przedmiotowych  (język angielski, przyroda, język polski, historia oraz matematyka)  zorganizowanych  przez to liceum pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Grupa naszych uczniów wraz z Panią Dyrektor Marzeną Ukraińską  Panią Małgorzatą Firsiof oraz Barbarą  Rakicką zasiadła do najbliższego stolika zastawionego napojami, słodkimi przekąskami oraz owocami. Humory dopisywały nam przez całą uroczystość. Uczniowie naszej szkoły wypadli w tym roku doskonale. Jako jedna z dwóch szkół mieliśmy pięciu laureatów.
Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły przywitał wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli oraz rodziców a następnie przystąpił do ogłaszania wyników.

 Wręczanie dyplomów przebiegało w następującej kolejności. Jako pierwsi dyplomy odebrali  laureaci konkursu przyrodniczego ( z naszej szkoły – Julia Stachów z kl. 6b ), następnie z języka  angielskiego, ( Marta Witkowska z kl. 6b ) po angielskim, historia – a w tej kategorii aż 2 laureatki  ( Hanna Szymankiewicz z 5b i Hanna Krężel z 6a ) a na końcu matematyka ( Szymon Urban 6b ). Po uroczystości wszyscy laureaci ustawili się do wspólnego zdjęcia. Jako nagrodę każdy uczeń otrzymał dyplom oraz książkę, ale najważniejszą nagrodą była „ przepustka” do gimnazjum nr 16 bez konieczności zdawania testów rekrutacyjnych.

 Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w szkolnej fotogalerii.
Szymon Urban