W środę 27. listopada klasy siódme i ósme udały się do Teatru Współczesnego w Szczecinie na spektakl pt. „Lepsze lasy”. Został on wyreżyserowany przez Tomasza Kaczorowskiego i miał swoją premierę w marcu 2019 roku. Sztukę mogliśmy obejrzeć na niewielkiej, lecz urokliwej scenie zwanej Malarnią.

Przedstawienie opowiada historię Ferdynanda – małego wilczątka, którego rodzice giną z rąk myśliwego. Zagubionego i wystraszonego malca znajduje para owiec, która marzy o własnym jagniątku, lecz nie może go mieć. Owce postanawiają wziąć go pod swą opiekę i wychować jak rzeczywiste potomstwo. Ferdynand dorasta w przekonaniu, że jest urodzoną owcą. W końcu jednak zaczyna poznawać prawdę o sobie i zmagać się z nie lada trudnościami.

Ta zabawna inscenizacja przedstawia poczucie inności i różnorodności oraz poszukiwanie bezpiecznego schronienia. Dzięki bliskiemu kontaktowi z aktorami, niecodziennej atmosferze i scenografii oraz wspaniałej grze aktorskiej, mogliśmy miło spędzić czas i wyciągnąć własne refleksje. Jestem przekonana, że ta sztuka na długo zostanie w naszych myślach!

Po przedstawieniu odbyły się również ciekawe warsztaty z reżyserem spektaklu oraz aktorem, podczas których mieliśmy okazję zadać kilka pytań czy pracować w grupach.

Podsumowując, każdemu w moim wieku polecam tę nieprzeciętną, a zarazem zabawną sztukę.

Julia Jordan 8a

* Prezentowane zdjęcia pochodzą ze strony Teatru Współczesnego w Szczecinie