13 grudnia 2022 r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Jak zwykle było to wielkie wydarzenie dla miłośników poezji, któremu towarzyszyła niezwykła atmosfera i nastrojowa scenografia.

Pierwszą część konkursu dla klas 1-3 otworzył uroczy i dodający recytatorom otuchy, występ grupy 0 pod opieką pani Ewy Litwiniuk. Następnie prowadzący uroczystość uczniowie klas trzecich, Natalia i Henryk, przedstawili skład tegorocznego jury tj. p. Małgorzatę Cimosz , p. Danutę Krzaczkowską, p. Krystynę Kubik, p. Justynę Siadak – przewodniczącą jury oraz powitali Panią Dyrektor Marzenę Ukraińską.

Po podaniu kilku wskazówek dotyczących występu na scenie i po życzeniach powodzenia rozpoczęły się recytacje 20 uczniów z klas 1- 3. Jurorzy oceniali prezentacje biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, przewodnicząca jury, pani Justyna Siadak zaznaczyła, że wybór laureatów nie był łatwym zadaniem, gdyż recytatorzy zaprezentowali różnorodne, dostosowane do ich wieku i bardzo ciekawe wiersze. Ponad to, przypomniała, że są już finalistami konkursów klasowych, wykazali się więc talentem recytatorskim, a udział w konkursie jest dla nich dowodem uznania.

Następnie Pani Dyrektor Marzena Ukraińska wręczyła dyplomy recytatorom wyróżnionym w Szkolnym Konkursie Recytatorskim: Natalii (1a), Jakubowi (1b), Barbarze i Piotrowi (2a). Potem nagrodzono laureata III miejsca, Tymoteusza M. z klasy 2b, zdobywczynię II miejsca, Martę B. z 1a oraz laureatów I miejsca: Marcelinę S. z 3b i Gustawa M. z 3a. Wyróżnieni uczniowie oraz laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy pamiątkowe.

Dorota Osak

 

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Klara, klasa 5 a

Chciałabym podzielić się z Wami moimi przeżyciami ze Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 13.12.2022 r. Jest to wielkie święto w naszej szkole i zawsze ma miejsce w grudniu.

Co prawda tym razem, nie recytowałam wiersza, ale za to zapowiadałam uczestników! Bardzo się stresowałam, mimo że byłam konferansjerką już po raz drugi. Na szczęście trema minęła, kiedy weszłam na salę gimnastyczną. Była tak pięknie ozdobiona wszystkim, co tylko można było sobie wymarzyć w takim dniu. Największe wrażenie zrobiły na mnie dwie choinki, które dodawały świątecznego klimatu. Równie pięknie wyglądały lampki i światełka, położone w różnych miejscach na sali. Kiedy było zgaszone światło, dawały niesamowity efekt.

Najważniejsza część konkursu, czyli recytacje moich rówieśników, była naprawdę wyjątkowa. Najwięcej emocji wzbudziło ogłoszenie wyników. Domyślam się, że jury miało burzliwe obrady, bo recytacje były piękne. Jestem pewna, że zostały podjęte dobre decyzje odnośnie laureatów i osób wyróżnionych. Sama zachwycałam się recytacją zwycięskich uczniów. Wszystkim serdecznie gratuluję!

Mam nadzieję, że Konkurs Recytatorski będzie się odbywał w naszej szkole cyklicznie. Jest to doskonała okazja, by uczniowie nie tylko zaprezentowali swoje uzdolnienia, ale również uwierzyli w siebie. Pokonywanie tremy często jest bardzo trudne, więc warto ćwiczyć i stawać się coraz odważniejszym. Takie spotkanie z poezją jest dla wszystkich prawdziwą przyjemnością!