Kolejna zabawa karnawałowa za nami – wszyscy zgodnie przyznają, że był to niezwykły dzień, który powinien trwać  znacznie, znacznie dłużej…

W czwartek  klasy 4-7 spotkały się w naszej szkole na wspólnej zabawie karnawałowej.  Rozpoczęliśmy od ciekawego przedstawienia, szkolnego koła teatralnego, omawiającego znaczenie słów w życiu każdego z nas. Czy wiecie, że autorem tekstu do tego niezwykłego spektaklu jest nasza polonistka – pani Jadwiga Kurzydłowska?

A potem rozpoczęła się karnawałowa zabawa – uczniowie mogli zdobywać punkty uczestnicząc w różnych zajęciach  proponowanych przez wychowawców i nauczycieli. Wybór nie był łatwy – gry i zabawy sportowe przeplatały się z łamigłówkami językowo-matematycznymi, konkursem muzycznym – Jaka to melodia?, zagadkami biblijnymi i historycznymi, grami komputerowymi. Pulę  punktów  można było podwyższyć biorąc udział udział  w konkursach proponowanych  w trakcie karnawałowych tańców!  Aby wzmocnić  i dodać energii  do dalszej zabawy, wszystkich uczniów zaproszono na wspólny poczęstunek w klasach. Nasze serca tradycyjnie podbiła pizza serwowana w przeróżnych konfiguracjach.

Punktem kulminacyjnym był “czerwonym dywan”, na którym zaprezentowali się uczniowie w swoich niezwykłych strojach. W konkursie na najciekawsze karnawałowe przebranie zwyciężył Cyprian z klasy 6c, który samodzielnie wykonał każdy element  stroju.  Nagrodzono  też innych uczniów, którzy wyróżnili  się oryginalnością i ciekawym pomysłem.

Dziękujemy wszystkim  za  tak liczny udział w naszej wspólnej zabawie a na nadchodzące ferie życzymy dużo miłych wrażeń  i spotkań z przyjaciółmi.

Samorząd szkolny