Cały ostatni tydzień obfitował w naszej szkole w wiele komputerowych wydarzeń.

W poniedziałek wszystkie klasy uczestniczyły w Szkolnym Dniu Bezpieczeństwa Cyfrowego. Najpierw spotkali się starsi uczniowie i dyskutowali z panią Anetą Nowak (przedstawicielem projektu Cyfrowobezpiezcni.pl) o udostępnianiu swoich danych na smartfonach. Później był czas na klasy młodsze. I tu dyskusja była gorąca, maluchy chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, które przytrafiały im się podczas pracy w sieci. Teraz już wszyscy wiemy, że nigdy w sieci nie nawiązujemy kontaktów z osobami obcymi i nigdy nie podajemy naszych danych osobowych a w razie jakichkolwiek problemów zawsze prosimy o pomoc rodziców.

Po spotkaniach pozostał pewien niedosyt, było zdecydowanie za mało czasu aby wyczerpać temat, zrobimy to na zajęciach komputerowych.  Klasy szóste dodatkowo uczestniczyły w godzinnych warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. I tu przekonaliśmy się, że nasi uczniowie bardzo dobrze orientują się w tej problematyce – teoria zdana na piątkę. Jeżeli znajdzie ona odzwierciedlenie w praktyce, to możemy być spokojni o cyfrowe bezpieczeństwo szóstoklasistów.

A potem zaczął się ciąg informatycznych konkursów dla trzecioklasistów, uczniów klas 4-6 i najstarszych – z klas siódmych (wtorek, środa i czwartek). Udział w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego poprzedzony był szkolnymi eliminacjami i choć startowali najlepsi – nie było łatwo. Zadania w konkursie były sporym wyzwaniem dla wszystkich uczniów o czym sami możecie się przekonać…