Kolejny raz nasza szkoła  uczestniczyła w Hour of Code – największej inicjatywie edukacyjnej w historii organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), adresowanej do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Wystarczy odwiedzić witrynę https://code.org/learn

W tym roku na zajęciach w starszych klasach królował taniec. Spokojnie, klasy nie harcowały w pracowni w rytm popularnych rockowych kawałków. Tym razem zadaniem uczniom było zaprogramowanie skomplikowanych, tanecznych układów dla grupy wybranych bohaterów. Uczniowie starszych klas pracowali w aplikacji Dance Party, młodsi kodowali układy taneczne w wiosce świętego Mikołaja. W wyniku ich pracy powstawały fantastyczne animacje z niepowtarzalnymi tanecznymi spektaklami.

Na zajęciach popołudniowych również tworzyliśmy programy. Daliśmy odpocząć duszkom w Scratchu i mBlocku i zajęliśmy się kodowaniem nowych, podwodnych przygód Stev’a i Alexa w Meincrafcie (Minecraft Voyage Aquatic). Nie da się ukryć, że kreowanie nowych światów przy pomocy kilku linijek kodu było dla wszystkich uczniów fantastyczną zabawą.

pan Przemek