Klasy pierwsze uczestniczyły w dniu 14 października w spotkaniu z policjantką. Podczas  zajęć dzieci poznały zasady zachowania  w różnych sytuacjach, których mogą doświadczyć w codziennym życiu. Omówiono  zachowania w domu , gdy nikogo nie ma z dorosłych, bezpieczne zabawy na podwórku i placu zabaw w szkole.

Najwięcej uwagi pani policjantka poświęciła na zachowanie pieszych na jezdni. Z wielką uwagą nasi uczniowie wysłuchali zaleceń bezpiecznych zachowań na przejściu dla pieszych, ale także wykazali się dużą wiedzą w tym  zakresie. Bezbłędnie podawali  obowiązujące przepisy i znali większość znaków drogowych.  Mogli także porozmawiać o zachowaniu  się na ścieżkach dla  rowerzystów, którzy są także pełnoprawnymi użytkownikami jezdni.

Na zakończenie spotkania uczniowie wypełniali książeczkę  o bezpiecznych zachowaniach  proponowanych przez  Gryfusia – policyjną maskotkę – ulubieńca dzieci.  Dopełnieniem spotkania były  odblaski, które należy nosić w widocznym miejscu, aby być bezpiecznym na jezdni.

Pedagog szkolny