Jubileuszowy 20. Festyn Jesienny za nami! W tym roku tematem festynu były książki- „STOkrotnie czytane”, dlatego każda klasa prezentowała świat i bohaterów różnych książek. Była sala Jasia i Małgosi, w której mogliśmy skosztować pysznych pierników, pierożków i bigosu. Podłoga była usłana liśćmi, pachniało lasem, a gdzieniegdzie przechadzały się wesołe Małgosie.

Mogliśmy też zajrzeć na stragan i podziwiać piękne warzywa, pochowane w oryginalny sposób w zabytkowych meblach. W kolejnej sali mieliśmy okazję poczuć atmosferę przejażdżki lokomotywą.

Na korytarzach co rusz spotkać można było Czerwone Kapturki uciekające przed Wilkami…

Pierwszym piętrem zawładnął świat Harrego Pottera. Tutaj tworzyliśmy zaklęcia, piliśmy bezalkoholowe piwo maślane, graliśmy w magiczne szachy i sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat bohaterów i świata przedstawionego w cyklu opowieści o małym czarodzieju. Komu było mało wrażeń, mógł wyjść przed szkołę, gdzie w miniparku  linowym można było wziąć udział w „lekcji latania na miotle” i trafić piłką w samego Voldemorda.

Ten, kto był ciekawy, jak wygląda fabryka pana Wonki, miał okazję przekonać się o tym na drugim piętrze w książkowej fabryce czekolady. Tam też oczywiście było mnóstwo produktów czekoladowych. Mniam!

Podczas trwania festynu można się było zatem bardzo dobrze bawić, skosztować wyśmienitych potraw, zakupić oryginalne pamiątki i miło spędzić czas, choć na chwilę przenosząc się w cudowny  świat naszych ulubionych książek.

Na pierwszym piętrze w bibliotece szkolnej po raz pierwszy zorganizowano kawiarenkę czytelniczą. Przy filiżance herbaty i słodkim ciasteczku można było porozmawiać o ulubionej książce i spotkać naszych absolwentów, którzy w tym roku przybyli bardzo licznie.

Jednocześnie zebrano ogromną sumę pieniędzy, której część Samorząd Uczniowski postanowił przeznaczyć na pomoc potrzebującym pacjentom hospicjum. W bibliotece szkolnej rozpoczęto akcję” Podziel się książką”, a zebrane lektury trafią do tych dzieci, którym ciężko jest kupić książkę.

Ciekawe, co przyniesie kolejny 21. Festyn Jesienny? Tego dowiemy się już za rok!

Hania Olech