W zeszły piątek w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie. Mieliśmy okazję poznać kultury różnych krajów. Tego dnia szkoła zmieniła się nieco, gdyż uczniowie przebrali się tak, aby przypominać charakterystyczne cechy różnorakich państw, czasem nawet bardzo egzotycznych!

Na czwartej lekcji klasy czwarte i szóste spotkały się w sali gimnastycznej. Obejrzeliśmy tam prezentacje na temat kultur różnych narodów. Z naszej klasy występowała Nel, która opowiedziała nam o Australii. Jej prezentacja była bardzo ciekawa. Przyniosła ze sobą album, który zawierał zdjęcia z wycieczki na ten kontynent. Nel przedstawiła nam sposób życia rodzimych Australijczyków, których zwyczaje różnią się nieco od naszych. Są oni bardziej wylewni i otwarci. Na powitanie osoby znajome przytulają się i wymieniają przyjacielskie pocałunki. Dowiedzieliśmy się o ciekawych gatunkach zwierząt zamieszkujących Australię, czyli o kangurach, misiach koala i smokach z Komodo. Poznaliśmy też wiele ciekawostek na temat życia na tym kontynencie.

Ciekawe były też pozostałe prezentacje. Dowiedzieliśmy się wiele o kulturze Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajów. Było to naprawdę interesujące doświadczenie. Pozwoliło nam przyjrzeć się bliżej życiu ludzi w innych państwach, a czasem nawet na innych kontynentach.

Kamila Silicka