Kochani,
serdecznie Was pozdrawiam w Światowym Dniu Pluszowego Misia.

To ulubiony dzień w naszej szkole. Zawsze mogliśmy zrobić sobie zdjęcie z ulubionym Kubusiem Puchatkiem i naszymi misiami, a cała szkoła wypełniona była pluszową, cudowną i radosną atmosferą.
Przesyłam serdeczności wszystkim wielbicielom Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Yogi, Misia Uszatka, Colargola, misia Jasia Fasoli o imieniu Teddy oraz wielbicielom wszystkich dawnych i obecnych miśków, niedźwiadków, a może nawet – całkiem dużych niedźwiedzi:)

Chyba nikt nie podjął się rozstrzygnąć sporu: „lalka czy miś”, a jednak to właśnie „misiowe święto” szczególnie kochamy w naszej szkole.
I misiowe mądrości, którymi już wielokrotnie się z Wami dzieliłam. Dziś porcja nowych.
Częstujcie się do woli:) Może nie wszystkie znacie?

Miś Yogi:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką. W praktyce – jest. (uwielbiam tę myśl!)
Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy.

Miś Paddington:
“Figlarną mamy dziś pogodę, nieprawdaż?.
O tak i to jak. Ale za to można obejrzeć film albo robić na drutach przy gorącej herbacie.”
(ze szczególnym pozdrowieniem dla wielbicieli ręcznych robótek w listopadowe wieczory…)

Miś Uszatek:
„Martwił się Miś coraz bardziej, że nie może bawić się z dziećmi. Z tego zmartwienia oklapło mu jedno uszko.
To nic pocieszał się niedźwiadek.Teraz, jak bajka wpadnie mi jednym uchem, to nie ucieknie drugim, bo ją to oklapnięte zatrzyma.

I jeszcze moje ukochane słowa, jakie dostał Kubuś Puchatek od Krzysia:
„Jesteś znacznie odważniejszy, niż sądzisz, silniejszy, niż ci się wydaje i mądrzejszy, niż przypuszczasz. Zawsze o tym pamiętaj.”

Kochani,
Lubimy ciepłe i dobre słowa?
Jak mawiał Kubuś Puchatek „Liczy się puchatość”.
Pięknego, pluszowego i miłego dnia.

Marzena Ukraińska
Dyrektor Szkoły

 

W czwartek, 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień, obchodzony jest co roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Misiowe święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone, i to nie tylko przez dzieci… Dzisiaj pluszowy miś to maskotka znana na całym świecie i mimo upływającego czasu, oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych zabawek, bywa często największym przyjacielem dzieci.

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka, symbol z niezwykłą historią. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci.Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest symbolem ciepła, dobra, miłości, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego że pluszowe misie z dzieciństwa, często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

Nasza szkoła również uświetniła ten piękny bajkowo- misiowy dzień. Dzisiaj, przy wejściu do szkoły, z gazetki, witał wszystkich nasz szkolny papierowy misiak z kokardą. Można było na chwileczkę zatrzymać się przy wystawie z misiową literaturą i oczywiście wszystkie maluchy prezentowały swoje pluszaki na monitorach podczas lekcji on-line.
Dziękujemy.

Nadchodzą święta- więc pomyślmy, czy miś – nie był by dobrym pomysłem na obdarowanie kogoś puchatym przyjacielem.

Z misiowym pozdrowieniem D. Krzaczkowska, K. Kubik, M. Perłowska i przyjaciele.