W sobotę 11 lutego szkoła STO otworzyła swoje drzwi dla przedszkolaków i ich rodziców chcących poznać atmosferę naszej placówki. Po rejestracji przyszli uczniowe wzięli udział w ciekawych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli: po „Krainie literek” oprowadzały je Ewa Litwiniuk i Dorota Osak, w „Wesołe liczenie” zaangażowały dzieci Katarzyna Michoń i Ula Smolny, zabawy z językiem angielskim i niemieckim poprowadziły Iwona Grodkowska i Joanna Mrozik, a pan Błażej Gruszczyński wraz z pomocnikami przygotowali „Informatykę dla Smyka”. O zdrową porcję ruchu zadbali Małgosia Kuszyk, Przemek Kowalski i Krzysztof Grała, którzy wspólnie z dziećmi bawili się aktywnie w grę planszową „STOnoga”. Ponadto przedszkolaki  zwiedziły ciekawe miejsca i zakamarki naszej szkoły.

W tym czasie opiekunowie na spotkaniu z panią dyrektor Marzeną Ukraińską obejrzeli prezentację pokazującą m.in. jeden dzień z życia pierwszoklasisty, potem przespacerowali się po szkole w towarzystwie m.in. wicedyrektor Malwiny Jaskulskiej Głowali, a następnie wzięli udział w niezwykle ciekawej lekcji Beaty Adamowicz,  która opowiadała, jak łączy pasję z nauką historii, wysłuchali inspirującego wykładu Magdy Zaborowskiej Zagórskiej zachęcającej do krytycznego myślenia już od najmłodszych klas oraz zapoznali się z niebanalnymi pomysłami na naukę przyrody i biologii Barbary Rakickiej i Anety Chrapek. 

Rodzice mogli także porozmawiać na temat opieki psychologiczno-pedagogicznej w naszej szkole z paniami: Edytą Borkowską-Zub, Krystyną Kubik i Judytą Leciej.

Dzień Otwarty okazał się udany, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie i podekscytowane głosy dzieci opuszczających szkołę, które z pełnym przekonaniem mówiły do rodziców: „Ja chcę tu chodzić do szkoły”, „Zapiszcie mnie tutaj” oraz tłumy przy stanowisku pani Agnieszki Trojanowskiej prowadzącej zapisy na spotkania rekrutacyjne. Mamy nadzieję, że we wrześniu zobaczymy się z większością naszych miłych gości, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego  emocjonującego dnia.

Justyna Siadak