13 kwietnia obchodzimy po raz kolejny Dzień Dobrego Słowa. Cieszy nas wszystkich, że dobre słowa zagościły w naszej szkole na stałe, a kolejna trzynastka to tylko pretekst do ich wyeksponowania. Tym razem zadbamy o nasze słowa w …sieci.

Tak, z tym niektórzy mają spory kłopot. Język na portalach społecznościowych, w naszych e-mailach, w przesyłanych wiadomościach czy SMS-ach pozostawia wiele do życzenia. Chodzi tu zarówno o formę jak i treść. Często zapominamy o poprawnej pisowni, zdarzają się nam błędy ortograficzne i gramatyczne, pomijamy w polskich literach znaki diakrytyczne i nie zawsze piszemy w sposób przemyślany.  Sporadycznie zdarzają sie też wpisy głupie i brzydkie. A przecież nasze wpisy, które wędrują do internetu  oglądają wszyscy i pozostają one w sieci na wiele lat…

ZADBAJMY WIĘC WSPÓLNIE O TO, ŻEBY W INTERNECIE BYŁO MIEJSCE TYLKO DLA DOBRYCH SŁÓW.

W poniedziałek, 13. kwietnia, wszystkich uczniów zapraszamy do wspólnej zabawy – niech zasypie nas grad miłych, wirtualnych słów.  Najmłodszych zachęcamy do wysyłania wiadomości z wykorzystaniem Librusa, starszych zachęcamy do wysyłania e-maili i sympatycznych SMS-ów. Każdy z naszych wpisów powinien być unikalny i powinien mieć konkretnego adresata – kolegę, koleżankę, ulubionego nauczyciela a może konkretną klasę. Z adresami e-mailowymi nie powinniście mieć problemów, w przypadku uczniów i nauczycieli obowiązuje ta sama zasada – login tworzy nazwisko i pierwsza litera imienia a potem jest adres szkolnego serwera, czyli np. rakickab@sto.szczecin.pl to adres pani Basi. Jedyny wyjątek to adres naszej Dyrektor – pani Marzeny Ukraińskiej (dyrektor@sto.szczecin.pl).

Na Wasze dobre słowa czeka jeszcze Facebook – tu proponujemy zostawić namacalne ślady Waszych poniedziałkowych “dobrosłownych” działań.  W poniedziałek zapraszamy do umieszczania komentarzy pod wpisem DZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Aby było łatwiej trafić podaję adres naszego szkolnego fanpaga – https://www.facebook.com/STOSzczecin. Pamiętajcie, że Wasze komentarze będą widoczne dla wszystkich odwiedzających. Najciekawsze dodatkowo zamieścimy na szkolnej witrynie.

…I tak przy okazji, byłoby miło, gdybyście polubili naszą “facebookową” stronkę.

Pozdrawiają klasy piąte – organizatorzy Dnia Dobrego Słowa.

Do stworzenia grafiki wykorzystano materiały z www.majewska-opielka.pl, https://www.facebook.com/DzienDobregoSlowa