22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Gościliśmy w naszej klasie starsze koleżanki z klasy 6a, które opowiedziały nam o ochronie środowiska oraz przeprowadziły z  nami ciekawe doświadczenie i zabawę dotyczącą segregowania śmieci.

Na następnej lekcji z kolei my prowadziliśmy ekologiczną lekcję w klasie „0”. Opowiedzieliśmy naszym młodszym kolegom o ochronie środowiska, uczyliśmy ich jak segregować śmieci oraz przeprowadziliśmy quiz ze znajomości dbania o Ziemię. Na koniec wszyscy nasi młodsi koledzy dostali małą nagrodę w postaci znaczka „Dzień Ziemi”. To był wspaniały dzień nauki i zabawy!

Klasa 3c

Podczas Dnia Ziemi uczniowie klas szóstych prowadzili prezentacje dla młodszych dzieci. Ja obserwowałam lekcję w klasie 1c, którą prowadziły Iga Konarzewska, Zuzanna Kwapisz, Dominika Wiśniewska, Julia Stachów oraz Aleksandra Pajewska.
Dzieci mogły posegregować śmieci, pokolorować logo recyklingu, poćwiczyć pisownię litery „R” oraz sprawdzić swoją wiedzę na temat odzyskiwania szkła, plastiku i papieru. Na koniec każdy mógł wybrać kolorowanki, które potem ładnie dzieci pokolorowały.
Każdy dostał na koniec po dwa cukierki i na każdej twarzyczce malował się uśmiech.
Hanna Smolej 6b

 

 
   
 
Niedawno, a dokładnie 22 kwietnia, w naszej szkole obchodzony był Dzień Ziemi. Wydarzyło się wtedy mnóstwo ciekawych rzeczy. Klasy szóste prowadziły lekcje w młodszych grupach. Ja razem z moimi koleżankami miałyśmy zajęcia w klasie 1c. Przygotowaliśmy im warsztaty przyrodnicze i różne ćwiczenia dotyczące segregowania śmieci. Dzieci wydawały się być bardzo zadowolone z przeprowadzonej lekcji.  Uczennice klas szóstych wykonały trzy duże kartonowe pudełka w kolorach żółtym, zielonym i niebieskim, które zostały ustawione na korytarzu. Dzięki nim można sprawdzić, gdzie należy wrzucać różne materiały, a mianowicie plastiki do żółtego, papier do niebieskiego, a szkło do zielonego pojemnika. Na korytarzu znajduje się też wystawa plakatów związana z obchodami święta Dnia Ziemi i ochroną środowiska.  Największą atrakcją tego dnia było stworzenie na szkolnym boisku mapy ziemi ze wszystkich uczniów naszej szkoły. Poszczególne klasy miały za zadanie przyjść ubranym do szkoły w odpowiednim kolorze. I tak były klasy ubrane na biało (Antarktyda), na niebiesko (morza i oceany) oraz na zielono i brązowo (kontynenty). Dzięki temu udało nam się stworzyć wspaniałą mapę ziemi, którą sfotografował pan Przemek. Zdjęcia wyszły niesamowite.
Muszę przyznać , że Dzień Ziemi był naprawdę fantastyczny. Na pewno zostaną po nim świetne wrażenia, a swoją drogą  warto pamiętać , aby troszczyć się o naszą planetę nie tylko z okazji jej święta.
Iga Konarzewska 6b