Klasy trzecie, w ramach obchodów  Dnia Bezpiecznego Internetu, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Biblioteki Miejskiej nr 12 przy ul. Św. Marcina. Tegoroczne hasło „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” szczególnie akcentuje kulturę słowa w Internecie.

Uczniowie  omówili zachowanie w sieci na podstawie  krótkich filmów animowanych pt. „Wilki i owce w Internecie”. Lekcja biblioteczna przypomniała uczniom bezpieczny sposób korzystania  ze stron internetowych i zasady bezpiecznego  użytkowania sieci. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, a liczne pytania uświadomiły nam dorosłym, że ten temat jest bardzo ważny już dla naszych trzecioklasistów.

pani Danusia

 

W naszej szkole ostatni tydzień również poświęciliśmy problemowi obrażania, wyśmiewania, upokarzania w sieci. Młodsi uczniowie powędrowali do “Pocztówkowej krainy”, gdzie razem ze Stefanem uczyli się jak bezpiecznie korzystać z sieci. Trzecioklasiści po raz kolejny spotkali się z “Owcami w sieci” a klasy czwarte rozpoczęły cykl zajęć “3 2 1 Internet” z Krzysztofem Hołowczycem (który zawsze daje gwarancję bezpiecznej jazdy). Starci uczniowie pomagali rozwiązać problemy z jakim spotkała się na szkolnym blogu  Mimi, a najstarsze klasy dyskutowały o problemie hejtu w sieci. Temat ten nie był obcy naszym uczniom, niektórzy spotkali się już z nim podczas przebywania w internecie. Wspólnie przyjrzeliśmy się i omówiliśmy przypadki niewłaściwego zachowania w sieci, wypracowaliśmy również zasady zachowania w sytuacjach, kiedy jesteśmy świadkami hejtu lub gdy bezpośrednio on nas dotyczy. Już wiemy jak reagować na hejt!

 pan Przemek