Za nami kolejny miesiąc oszczędzania w naszej szkole. Tym razem październik związany był z projektem AKTYWNE KORYTARZE. W konkursie indywidualnym na pracę plastyczną zgłoszono dwie prace. Możecie je zobaczyć na zdjęciach. Serdeczne gratulacje należą się Ali Skórce z kl.4a i Natanowi Mroczkowi z kl.3a. W konkursie dla klas, pod hasłem ZBIERAMY ZŁOTÓWKI NA SZKOLNE ŁAMIGŁÓWKI, wzięło udział 8 klas. Zebraliśmy łącznie kwotę 858 zł. I miejsce zajęła kl.3a, II miejsce – kl.1b, a III miejsce – kl.3b. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się w organizowaną akcję. Zwycięska klasa 3a szóstego grudnia uda się na zapowiedzianą wcześniej mikołajkową wycieczkę do banku PKO PB.

W ramach podsumowania lekcji o procentach klasy siódme wzięły udział w lekcjach, prowadzonych przez pracowników banku PKO PB. Podczas nich poznaliśmy historię pieniądza przez wieki, dowiedzieliśmy się, jak działają lokaty i na co zwracać uwagę przy ich zakładaniu. Rozmawialiśmy o najbogatszych ludziach na świecie i w Polsce i o tym, że warto oszczędzać. Prowadzący zajęcia byli zachwyceni wiedzą i postawą naszych uczniów. W nagrodę każdy otrzymał upominek od naszych gości. Bardzo dziękujemy!

Wszystkich uczniów gorąco zachęcam do oszczędzania w SKO. Na najsystematyczniejszych czekają, jak zawsze nagrody na koniec roku szkolnego.

Małgorzata Firsiof, opiekun SKO