Łukasz ma 13 lat, ze swoją chorobą Leśniowskiego – Crohna zmaga się od urodzenia. Jest miłym, wspaniałym i pogodnym chłopcem o wielkim sercu. Jak każde dziecko w tym wieku chciałby się bawić, skakać, jeździć na rowerze i grać w piłkę z kolegami, jednak choroba zdecydowanie utrudnia mu normalne życie.

Łukasz jest uczniem Gimnazjum nr 6, które wraz z Technoparkiem Pomerania i Technikum Technologii Cyfrowych zorganizowało bieg charytatywny, aby zebrać fundusze na leczenie chłopca. Impreza odbyła się 2 czerwca w Parku Karpińskiego i na terenie szkoły. Oprócz biegu, rozplanowanego dla uczniów szkół podstawowych na dystansie 450 m, organizatorzy zapewnili ciekawe animacje, loterię fantową oraz poczęstunek. Najważniejszy był jednak złoty medal, który zawisł na każdym dobrym serduszku uczestnika.

Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie tak chętnie i licznie odpowiedzieli na apel i z ogromnym zaangażowaniem oraz radością wzięli udział w zabawie, hojnie wspierając leczenie Łukasza. Cudownie, że chcemy pomagać potrzebującym. Serdeczne gratulacje dla każdego uczestnika biegu!!!