Jeszcze słychać szepty, ale wszyscy wiedzą, że pora na ciszę. Rozglądamy się. Szukamy wzrokiem, gdzie siedzą nasi znajomi. Machamy do nich. Tak jak oni, jesteśmy elegancko ubrani. Czas usiąść w wygodnych fotelach. Gasną światła. Już zaraz na scenie pojawią się aktorzy. Kurtyna powoli podnosi się.

Tak zwykle w naszej szkole wygląda Dzień Teatru. Tęsknimy do takiego świętowania. Musimy jednak jeszcze poczekać na bezpieczne wyjście do teatru. Teraz robimy wszystko, co w naszej mocy, by choć odrobinę przypomnieć ten niepowtarzalny klimat. 27 marca celebrowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl przygotowany przez szkolne Koło Teatralne STOmasek. Jak zwykle miłe dla ucha było słuchanie profesjonalnie przygotowanych naszych uczniów, którym mimo odległości udało się spotkać i wystawić sztukę na naszej tymczasowej scenie.

Dzisiaj na krótki spektakl zapraszają uczniowie klas czwartych. Młodzi amatorzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i raz na zawsze przegonić czarownicę Pandemię z naszego świata. Czy im się to udało? Co oznacza tajemny szyfr TSWŻ? Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia pt. „Baśń 11 narratorów, czyli o tym, jak uczniowie pokonali złą czarownicę Pandemię”.

Życzymy miłych wrażeń
Ewa Litwiniuk, Jagoda Kurzydłowska
wraz z uczniami klasy 4a i 4b