W październiku i listopadzie nasz szkolny samorząd zainicjował w najmłodszych klasach akcję czytania baśni w języku angielskim. Bajkowe spotkania były bardzo udane, podobały sie zarówno młodszym uczniom, jak i czytającym baśnie piątoklasistkom. Posłuchajcie co mówią o tym wydarzeniu nasze piątoklasistki:

W klasie 3 c       
“Obie poszłyśmy do klasy 3 c przeczytać bajkę na podstawie baśni  Ch. C. Andersena „Brzydkie kaczątko” w  języku angielskim. Byłyśmy bardzo zdziwione umiejętnościami językowymi klasy. Uczniowie słuchając – rysowali swoją ilustracje do tekstu. Rysunki były śliczne. Pod koniec lekcji wypisałyśmy trudne słowa i tłumaczyłyśmy je razem z uczniami.  Taka lekcja, gdy starsi czytają młodszym, bardzo nam się podobała.”

 

W klasie 2 c  
“W klasie 2  czytałyśmy bajkę na podstawie baśni Braci Grimm pt. „Śpiąca królewna” w języku angielskim. Nasza szkoła jest w projekcie PO WER i nasi nauczyciele wprowadzają angielskie słówka na wielu lekcjach! Dzięki temu łatwiej jest nam uczyć się języka angielskiego. Klasa 2 c  była bardzo zainteresowana naszą lekcją i tym, że to my ją prowadziłyśmy. W czasie czytania przeze mnie bajki – koleżanka wypisywała nieznane słówka, które od razu tłumaczyłyśmy – a uczniowie zapisywali w swoich zeszytach. Pod koniec lekcji  pokazałyśmy kawałek bajki z Internetu. Wszystko się bardzo podobało, a na następnej lekcji uczniowie narysowali ilustracje do bajki.
Według naszej oceny obie lekcje były fantastyczne !”

Samorząd Szkolny