Akademia Puchatka

W CZWARTEK NASZĄ SZKOŁĘ ODWIEDZIŁ MIŚ PUCHATEK.

tym razem uczył dzieci z klas najmłodszych bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.

W ten sposób nasza szkoła realizowała zadania Akademii Bezpiecznego Puchatka działającą pod patronatem Biura Ruchu Drogowego i Komendy Głównej  Policji w Warszawie.

Nasi uczniowie z klas pierwszych przystąpili do ogólnopolskiego testu dotyczącego bezpieczeństwa.  Wykonali wszystkie zadania zawarte w teście podczas zajęć komputerowych pod kierunkiem p. Przemka Stecewicza. Oczywiście wszystkich wspomagał Miś Puchatek, który z radością  obserwował  bezbłędne odpowiedzi uczniów  i  za każdą prawidłową odpowiedź nagradzał  dzieci brawami!  Nasi najmłodsi uczniowie  wykonali test  prawie w 100 procentach bezbłędnie i tym samym uzyskali certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka – gratulacje!!!

Uczniowie z klasy O, klas drugich i trzecich uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez kolegów z klasy czwartej.  Wspólnie z p. Przemkiem i Misiem omawiali  zasady zachowania  na jezdni, przypomnieli zasady bezpiecznych zabaw na podwórku i podczas przerw w szkole.  Kolejny raz wszyscy  powtórzyli sobie ważne numery telefonów i nie było żadnego ucznia, który by nie wiedział, że najważniejszy numer  to 112. Miś Puchatek  bardzo chwalił zerówkowiczów, którzy poziomem wiedzy z bezpieczeństwa, dościgali starszych uczniów.

Tegoroczne  Święto Bezpiecznego  Misia to wspaniały czas, aby  jeszcze raz powtórzyć  wszystkie sytuacje w których należy  zachować  ostrożność  i bezpieczeństwo.

Wszystkie klasy, które wykonały przydzielone przez Misia zadania otrzymają certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka.

Pedagog szkolny Krystyna Kubik