Jak co roku nasze pierwszaki odwiedziły po raz pierwszy  Miejską Bibliotekę przy ul. Marcina w Szczecinie.  Wycieczka przypadła w miesiącu grudniu, dlatego też pierwsze spotkanie odbyło się w świątecznej scenerii,  a prezentowane książki związane były z tematyką  bożonarodzeniową. Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza,  zostali również  zachęceni i zaproszeni do korzystania z  zasobów książkowych. Poznali zasady panujące w bibliotece i obejrzeli  książki dla dzieci które zostały wybrane specjalnie na  tę okazję.

Oprócz  zajęć związanych z pracą biblioteki czyli udostępnianiem księgozbioru nasi  uczniowie poznawali również wykorzystanie komputerów znajdujących się w czytelni biblioteki. Wraz z panią Anią kierownikiem biblioteki pierwszaki poznawali elementy kodowania układając i tworząc własną grę.

Nasze Mikołajkowe spotkania w bibliotece bardzo podobały się naszym pierwszakom. Zachęceni do odwiedzin postanowiliśmy przybyć do biblioteki wiosną. Mam również nadzieję, iż nasi uczniowie zechcą odwiedzić naszą zaprzyjaźnioną bibliotekę wraz ze swoimi rodzicami.

Danusia Krzaczkowska bibliotekarz