To był naprawdę niezwykły dzień w naszej szkole – podwójne święto (kolejne, już trzydzieste urodziny naszej Szkoły STO i Dzień Edukacji Narodowej), które postanowiliśmy obchodzić w niekonwencjonalny sposób…

 

Szkolny pokaz Dress Code

Dzisiaj z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Święta Naszej Szkoły uczniowie klas 7 zorganizowali pokaz mody – “Dress Code”, na którym przedstawili trzy rodzaje strojów: galowy, codzienny i dyskotekowy. Największe owacje oraz zainteresowanie uczniów wzbudził strój dyskotekowy. Wszystkim najbardziej podobał się strój Kuby, ale dziewczyny prezentowały się równie profesjonalnie. Nasz występ udokumentowali nasi profesjonalni fotografowie – Asia i Oliwka. Myślę, że pokazaliśmy uczniom jak modnie i z zasadami ubrać się do szkoły.

Julka 7b

 

Akademia Młodego Noblisty

Dziś w sali chemiczno-fizycznej odbywały się pokazy doświadczeń. Na II przerwie zaprezentowana została przez czarka z ósmej klasy reakcja chemiczna nadmanganianu potasu z perhydrolem (roztwór 35% nadtlenku wodoru) zwana potocznie “lokomotywą” ze względu na szybko ulatującą przez wylot kolby pary wodnej. Na III przerwie odbywały się pokazy fizyczne, na których wytłumaczone m. in. zostało pojęcie kominów cieplnych przez panią Bożenę. O godzinie 12:20 odbyły się ponownie pokazy chemiczne i mogliśmy zbadać odczyn substancji za pomocą wywaru z czerwonej kapusty przygotowanego przez panią Jolę. Ku zdziwieniu publiczności, dowiedliśmy, że cola ma odczyn kwaśny przez zawarty w niej kwas fosfotowy. Powtórzone zostało niezwykle widowiskowe doświadczenie z lokomotywą. Nasze prezentacje wszystkim się bardzo podobały.

Akademia Młodego Noblisty nie mogła obyć się bez wizyty samej Marii Curie – Skłodowskiej oraz Henryka Sienkiewicza, w których role wcielili się Francesca Matwiejko i Marcel Zydorowicz. Dzięki nim uczniowie klas starszych dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek i nieznanych faktów z życia wszystkich polskich Noblistów. Nasi goście przygotowali również quizy, w których uczniowie chętnie uczestniczyli i sprawdzali swoją wiedzę. Najaktywniejsze klasy zostały nagrodzone słodkościami.

Czarek 8c