Za nami kolejne święto matematyki, tym razem pod hasłem Matematyka w symbolach i plakatach.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten dzień od napisania Kangura Matematycznego. Jak, co roku wzięli w nim udział prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po wysiłku umysłowym, mieliśmy okazję się trochę zrelaksować, grając w gry planszowe, zaprojektowane przez naszych uczniów, w ramach koła matematycznego. Tematem gier były symbole matematyczne, które poznaliśmy na poniedziałkowych lekcjach matematyki. Niektóre symbole okazały się bardzo zaskakujące np. n silnia, czy kwantyfikator egzystencjalny.

W ramach ogłoszonego konkursu na plakat Z czym kojarzy się matematyka, mieliśmy okazję zapoznać się z niekonwencjonalnym myśleniem naszych uczniów. Dowiedzieliśmy się np. że matematyka tyka, czy jest mamą wszystkich nauk. Zobaczyliśmy też na jednej z prac, że nauczycielki matematyki, to czarodziejki, wlewające wiedzą matematyczną do umysłów swoich uczniów.

W klasach młodszych tradycyjnie wybieraliśmy mistrzów matematyki, a dodatkowo w klasach trzecich komputerowych mistrzów tabliczki mnożenia.

Mam nadzieję, że każdy w tym dniu znalazł coś dla siebie, a matematyka zaskoczyła Was ponownie czymś nowym i nieprzewidzianym.

Małgorzata Firsiof