Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 1 STO

Home » Szkoła Podstawowa » Wydarzenia » Wydarzenia » Uroczyste obchody Święta STO
A+ R A-

Uroczyste obchody Święta STO

Email Drukuj PDF

Z wielką radością, w czwartek 29 listopada br, obchodziliśmy w naszej szkole święto Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
Klasy 4-6 spotkały spotkały się na uroczystym apelu z Prezesem koła STO p. Dariuszem Florczakiem, który przybliżył idee stowarzyszenia. Dyrektor szkoły p. Marzena Ukraińska podkreśliła, że jest to święto wszystkich szkół STO-owskich i wielka uroczystość w naszej szkole. Z tej okazji, z inicjatywy samorządu szkolnego posadzono drzewo buk o imieniu STOISŁAW, które ma upamiętnić 25-lecie Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Podsumowano konkursy: "Co wiesz o STO?" i konkurs na ułożenie wyrazów rozpoczynających się od sto... Na ręce p. dyrektor przekazano zdjęcia naszej szkoły zrobione " z lotu ptaka". Uświadomiły one wszystkim, jak pięknie jest usytuowana nasza szkoła i wkomponowana w zieleń Szczecina. Uwieńczeniem wspólnego spotkania było otwarcie e-biblioteki. Każda klasa dostała karty dostępu do nowego systemu i mogła niezwłocznie przekonać o jego nowych możliwościach.

Najmłodsi uczniowie z klas 0-3 także uczestniczyli w spotkaniu z okazji święta STO. Pani dyrektor opowiedziała dzieciom o urodzinach stowarzyszenia i święcie naszej szkoły. Podsumowała konkurs plastyczny ogłoszony przez samorząd pt. "Nasza szkoła". Kolorowe prace plastyczne pięknie przystroiły hol szkoły i uświetniły naszą szkolną uroczystość. Wszyscy uczniowie, jak nakazuje urodzinowy zwyczaj, dostali słodki upominek, a p. dyrektor życzyła sto-krotnie STO lat dla całej społeczności szkolnej.

opiekunowie samorządu K. Sirota D. Krzaczkowska


  

Zapraszamy do FOTOGALERII

 

 

Lubimy się uczyć i ...

TIK?-TAK! - o nas w sieci...

TIK?-TAK! - o nas w sieci...

W dniu 17.06.2014 roku spotkali się najlepsi uczniowie z województwa zachodniopomorskiego w konkursach TIK?-TAK! i Edukacja z Panem T.I.K.-iem „Pomyśl zanim wrzucisz – dbaj o swoją tożsamość” na regionalnym podsumowaniu konkursów. Uczniowie p...

Czytaj więcej

Wydarzyło się w szkole

Samorząd Uczniowski i...

Byliśmy tu i tam...

Warsztaty przyrodnicze

Warsztaty przyrodnicze

12 września 2014 roku klasy piąte pojechały na jednodniowy wyjazd do Podgrodzia. Mieliśmy tam wiele różnych zajęć m. in. warsztaty przyrodnicze, na które jako pierwsza poszła klasa 5b. Zaczęliśmy warsztaty z panią Basią od krótkiej rozmowy na ic...

Czytaj więcej

PLAN LEKCJI             E-DZIENNIK