Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 1 STO

Home » Szkoła Podstawowa » Wydarzenia » Wydarzenia » Uroczyste obchody Święta STO
A+ R A-

Uroczyste obchody Święta STO

Email Drukuj PDF

Z wielką radością, w czwartek 29 listopada br, obchodziliśmy w naszej szkole święto Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
Klasy 4-6 spotkały spotkały się na uroczystym apelu z Prezesem koła STO p. Dariuszem Florczakiem, który przybliżył idee stowarzyszenia. Dyrektor szkoły p. Marzena Ukraińska podkreśliła, że jest to święto wszystkich szkół STO-owskich i wielka uroczystość w naszej szkole. Z tej okazji, z inicjatywy samorządu szkolnego posadzono drzewo buk o imieniu STOISŁAW, które ma upamiętnić 25-lecie Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Podsumowano konkursy: "Co wiesz o STO?" i konkurs na ułożenie wyrazów rozpoczynających się od sto... Na ręce p. dyrektor przekazano zdjęcia naszej szkoły zrobione " z lotu ptaka". Uświadomiły one wszystkim, jak pięknie jest usytuowana nasza szkoła i wkomponowana w zieleń Szczecina. Uwieńczeniem wspólnego spotkania było otwarcie e-biblioteki. Każda klasa dostała karty dostępu do nowego systemu i mogła niezwłocznie przekonać o jego nowych możliwościach.

Najmłodsi uczniowie z klas 0-3 także uczestniczyli w spotkaniu z okazji święta STO. Pani dyrektor opowiedziała dzieciom o urodzinach stowarzyszenia i święcie naszej szkoły. Podsumowała konkurs plastyczny ogłoszony przez samorząd pt. "Nasza szkoła". Kolorowe prace plastyczne pięknie przystroiły hol szkoły i uświetniły naszą szkolną uroczystość. Wszyscy uczniowie, jak nakazuje urodzinowy zwyczaj, dostali słodki upominek, a p. dyrektor życzyła sto-krotnie STO lat dla całej społeczności szkolnej.

opiekunowie samorządu K. Sirota D. Krzaczkowska


  

Zapraszamy do FOTOGALERII

 

 

Lubimy się uczyć i ...

TIK?-TAK! - o nas w sieci...

TIK?-TAK! - o nas w sieci...

W dniu 17.06.2014 roku spotkali się najlepsi uczniowie z województwa zachodniopomorskiego w konkursach TIK?-TAK! i Edukacja z Panem T.I.K.-iem „Pomyśl zanim wrzucisz – dbaj o swoją tożsamość” na regionalnym podsumowaniu konkursów. Uczniowie p...

Czytaj więcej

Wydarzyło się w szkole

Samorząd Uczniowski i...

Byliśmy tu i tam...

Jaś i Małgosia

Jaś i Małgosia

Dnia 16 czerwca 2014 roku mieliśmy okazję obejrzeć w Hali Opery na Zamku w Szczecinie spektakl baletowo-wokalno-teatralny „Jaś i Małgosia”.  Leśną przygodę Jasia i Małgosi wyrażoną tańcem, muzyką, słowem przedstawiło ponad 150 uczniów ze St...

Czytaj więcej

PLAN LEKCJI             E-DZIENNIK