Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 1 STO

Home » Szkoła Podstawowa » Wydarzenia » Wydarzenia » Klasowe podchody
A+ R A-

Klasowe podchody

Email Drukuj PDF

   

Dnia 8 listopada mieliśmy bardzo interesującą lekcję polskiego.  Związana była z książką pt. „Szatan z siódmej klasy”. Główny bohater tej powieści świetnie radził sobie z rozwiązywaniem zagadek. Postanowiliśmy sprawdzić się w tym i my. Graliśmy w podchody. Zabawa zaczęła się od podziału na dwie równe grupy, co nie było takie łatwe. Jednak po kilku minutach doszliśmy do porozumienia. Naszym pierwszym  zadaniem było napisanie czterech podchwytliwych zagadek dla przeciwnej drużyny. Powstały  bardzo różne. Były takie związane z geografią, historią, matematyką a nawet sportem czy show biznesem.

Drugą częścią gry było ukrycie się przez jedną grup gdzieś w szkole i zostawienie za sobą wskazówek. Zadanie było tym trudniejsze, że na schowanie się mieliśmy tyko pięć minut. Wszystko musieliśmy wykonywać w całkowitej ciszy, ponieważ w klasach przy korytarzach, po których biegaliśmy odbywały się lekcje. Pierwsza grupa ukryła się w sklepiku szkolnym. Szukając jej trzeba było odpowiedzieć na takie pytania jak:
- Jak jaki jest (w przybliżeniu do setek) pierwiastek z 12?
- Ile tomów mają "Dziady"?
- Co białego mieszka w czerwonej jamie i gryzie?

Pytania drugiej grupy były następujące:
- Kto wszystko zrobić umie i jego talentu nikt nie zrozumie?
- W jakim afrykańskim kraju goryle żyją na wolności?
- Jaki piłkarz ze składu FC Barcelony niedawno wyleczył się z ciężkiej choroby - raka?

Przy klasowych podchodach mieliśmy przednią zabawę i przy okazji nauczyliśmy się jak formułować zrozumiałe, ale podchwytliwe zagadki. Teraz z niecierpliwością czekamy na możliwość powtórzenia tej zabawy.

Aleksandra Furmanek

Lubimy się uczyć i ...

Wydarzyło się w szkole

Samorząd Uczniowski i...

Byliśmy tu i tam...

PLAN LEKCJI             E-DZIENNIK