[et_pb_aio_extended admin_label=”Wpis telefon” title=”Dni bezpiecznego Internetu” typing_effect=”off” typing_loop=”off” typing_static_on_off=”off” typing_static_break=”off” typing_delay=”0″ rotator_effect=”off” rotator_static_on_off=”off” rotator_static_break=”off” rotator_type=”fadeIn” textillate_effect=”off” textillate_in_type=”sequence” textillate_in_effect=”fadeIn” textillate_out_type=”sequence” textillate_out_effect=”fadeIn” textgif_on_off=”off” use_background_text=”off” title_fancyline=”off” title_before_after=”before” title_fancy_orientation=”left” url_new_window=”off” button_on_off=”off” popup_video_on_off=”off” use_background_gradient=”off” background_gradient_type=”left-to-right” use_icon=”on” icon_color=”#e02b20″ use_circle=”off” circle_color=”#e02b20″ use_circle_border=”off” circle_border_color=”#7EBEC5″ icon_placement=”top” icon_alignment=”center” animation=”fadeIn” icon_animation_reveal=”off” icon_animation_speed=”0″ background_layout=”light” text_orientation=”left” text_alignment=”top” use_wrapper_border=”off” wrapper_style=”solid” img_on_off=”off” img_zoomin_hover=”off” img_zoomin_hover_style=”fast” img_hover_effect=”off” img_hover_effect_style=”img_grayscale_hover” hide_content=”off” alternative_title_on_off=”off” bg_overlay_style=”full_overlay” hover_content_effect=”dwd-fadein” overlay_gradient=”off” overlay_gradient_hidden_show=”off” overlay_gradient_type=”left-to-right” whole_content_animation_on_off=”off” whole_content_animation=”fadeIn” whole_content_animation_reveal=”off” whole_content_animation_speed=”0″ title_animation_on_off=”off” title_animation=”fadeIn” title_animation_reveal=”off” title_animation_speed=”0″ content_animation_on_off=”off” content_animation=”fadeIn” content_animation_reveal=”off” content_animation_speed=”0″ fancyline_styles_on_off=”off” adv_wrapper_border=”off” wrapper_border_color=”#ffffff” use_icon_font_size=”on” button_one_animation_on_off=”off” button_one_animation=”fadeIn” button_one_animation_reveal=”off” button_one_animation_speed=”0″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ header_font_size=”40px” header_letter_spacing=”3px” header_line_height=”1.5em” body_font_size=”16px” header_font=”|||on|” body_font=”Open Sans||||” header_text_color=”#0c71c3″ font_icon=”%%104%%” disabled=”off” disabled_on=”|on|on” header_font_size_phone=”28px” header_font_size_last_edited=”on|phone” header_letter_spacing_phone=”0px” header_letter_spacing_last_edited=”on|phone” icon_font_size=”93px” icon_font_size_phone=”40px” icon_font_size_last_edited=”on|phone”]

Luty to ważny miesiąc w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań było Razem zmieniamy Internet na lepsze. W tym roku pragnęliśmy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu. Budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online i  ponoszenia odpowiedzialności za to, co robi w sieci, i w jaki sposób z niej korzysta.

Na lekcjach informatyki młodsi uczniowie mieli okazję przeżyć nowe przygody z sieciowymi owieczkami i przemiłym robocikiem Neciem, czwartoklasistów bezpiecznego surfowania w internecie uczył rajdowiec Krzysztof Hołowczyc, najstarsi zaś skupili się na problemach cyberprzemocy. Zaplanowane zostały też zajęcia w bibliotece miejskiej pod hasłem Lubię lody truskawkowe… czyli o tym, co udostępniamy w Internecie.

Na lekcjach bibliotecznych  uczniowie klas 5 w ramach zajęć z edukacji czytelniczo-medialnej rozmawiali o tym, na czym polega odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z sieci. Co dzieje się z informacjami zamieszczonymi przez nas w Internecie, oraz jak można się chronić przed zagrożeniami które niesie nieodpowiednie użytkowanie. Uczniowie podczas zajęć  wykorzystali prezentację przygotowaną przez bibliotekarza  podejmującą temat zagrożeń czyhających na użytkownika sieci, oraz sposobów obrony przed nimi. Lekcje biblioteczne bardzo podobały się naszym uczniom a  wiedza  wyniesiona ze spotkania pozwoli naszym piątoklasistom na  mądre wykorzystanie źródła jakim jest Internet.
Na kolejne spotkanie z książką została zaproszona  nasza zerówka i pierwszaki.

D. Krzaczkowska bibliotekarz

W dniu 06.02.2017r. nasza klasa 5a wraz z panią Danusią Krzaczkowską wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, aby wziąć udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa w Internecie. Pani, która prowadziła zajęcia, przygotowała dla nas bardzo ciekawą prezentację, podczas której omawialiśmy  wyświetlane slajdy. Wszyscy byli bardzo aktywni i chętnie się zgłaszali. Następnie braliśmy udział w quizie sprawdzającym, czy bezpiecznie zachowujemy się w sieci. Pani podkreśliła, że Internet daje możliwość zamieszczania w nim fałszywych informacji. Przekonaliśmy się o tym podczas zabawy, która polegała na przyczepieniu karteczki do pleców któregoś z uczniów ze zdaniem, które nie zawsze było prawdziwe. Dopiero potem uczeń z karteczką mógł zobaczyć co jest na niej napisane. Niestety, podobnie jak w sieci, zamieszany tam przekaz nie zawsze był zgodny z rzeczywistością. Pamiętajmy jednak, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi. Na koniec naszej wizyty mogliśmy rozejrzeć się po bibliotece i pooglądać różne książki. Niestety potem nadszedł już czas na pożegnanie i powrót do szkoły. Taka forma lekcji była niezwykle pouczająca i bardzo nam się podobała. Osobiście uważam, że wizyty w miejskiej bibliotece to świetny pomysł.

Dominika Paraszkiewicz

[/et_pb_aio_extended][et_pb_aio_extended admin_label=”Wpis komputer i tablet” title=”Dni bezpiecznego Internetu” typing_effect=”off” typing_loop=”off” typing_static_on_off=”off” typing_static_break=”off” typing_delay=”0″ rotator_effect=”off” rotator_static_on_off=”off” rotator_static_break=”off” rotator_type=”fadeIn” textillate_effect=”off” textillate_in_type=”sequence” textillate_in_effect=”fadeIn” textillate_out_type=”sequence” textillate_out_effect=”fadeIn” textgif_on_off=”off” use_background_text=”off” title_fancyline=”off” title_before_after=”before” title_fancy_orientation=”left” url_new_window=”off” button_on_off=”off” popup_video_on_off=”off” use_background_gradient=”off” background_gradient_type=”left-to-right” use_icon=”on” icon_color=”#ffffff” use_circle=”on” circle_color=”#e02b20″ use_circle_border=”off” circle_border_color=”#7EBEC5″ icon_placement=”left” icon_alignment=”left” animation=”fadeIn” icon_animation_reveal=”off” icon_animation_speed=”0″ background_layout=”light” text_orientation=”left” text_alignment=”top” use_wrapper_border=”off” wrapper_style=”solid” img_on_off=”off” img_zoomin_hover=”off” img_zoomin_hover_style=”fast” img_hover_effect=”off” img_hover_effect_style=”img_grayscale_hover” hide_content=”off” alternative_title_on_off=”off” bg_overlay_style=”full_overlay” hover_content_effect=”dwd-fadein” overlay_gradient=”off” overlay_gradient_hidden_show=”off” overlay_gradient_type=”left-to-right” whole_content_animation_on_off=”off” whole_content_animation=”fadeIn” whole_content_animation_reveal=”off” whole_content_animation_speed=”0″ title_animation_on_off=”off” title_animation=”fadeIn” title_animation_reveal=”off” title_animation_speed=”0″ content_animation_on_off=”off” content_animation=”fadeIn” content_animation_reveal=”off” content_animation_speed=”0″ fancyline_styles_on_off=”off” adv_wrapper_border=”off” wrapper_border_color=”#ffffff” use_icon_font_size=”off” button_one_animation_on_off=”off” button_one_animation=”fadeIn” button_one_animation_reveal=”off” button_one_animation_speed=”0″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ header_font_size=”40px” header_letter_spacing=”3px” header_line_height=”1.5em” body_font_size=”16px” header_font=”|||on|” body_font=”Open Sans||||” header_text_color=”#0c71c3″ font_icon=”%%107%%” disabled=”off” disabled_on=”on||” header_font_size_last_edited=”on|tablet” header_letter_spacing_last_edited=”on|phone” header_font_size_tablet=”36px” header_letter_spacing_phone=”2px”]

Luty to ważny miesiąc w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań było Razem zmieniamy Internet na lepsze. W tym roku pragnęliśmy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu. Budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online i  ponoszenia odpowiedzialności za to, co robi w sieci, i w jaki sposób z niej korzysta.

Na lekcjach informatyki młodsi uczniowie mieli okazję przeżyć nowe przygody z sieciowymi owieczkami i przemiłym robocikiem Neciem, czwartoklasistów bezpiecznego surfowania w internecie uczył rajdowiec Krzysztof Hołowczyc, najstarsi zaś skupili się na problemach cyberprzemocy. Zaplanowane zostały też zajęcia w bibliotece miejskiej pod hasłem Lubię lody truskawkowe… czyli o tym, co udostępniamy w Internecie.

Na lekcjach bibliotecznych uczniowie klas 5 w ramach zajęć z edukacji czytelniczo-medialnej rozmawiali o tym, na czym polega odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z sieci. Co dzieje się z informacjami zamieszczonymi przez nas w Internecie, oraz jak można się chronić przed zagrożeniami które niesie nieodpowiednie użytkowanie. Uczniowie podczas zajęć wykorzystali prezentację przygotowaną przez bibliotekarza podejmującą temat zagrożeń czyhających na użytkownika sieci, oraz sposobów obrony przed nimi. Lekcje biblioteczne bardzo podobały się naszym uczniom a wiedza wyniesiona ze spotkania pozwoli naszym piątoklasistom na mądre wykorzystanie źródła jakim jest Internet.
Na kolejne spotkanie z książką została zaproszona nasza zerówka i pierwszaki.

D. Krzaczkowska bibliotekarz

W dniu 06.02.2017r. nasza klasa 5a wraz z panią Danusią Krzaczkowską wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, aby wziąć udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa w Internecie. Pani, która prowadziła zajęcia, przygotowała dla nas bardzo ciekawą prezentację, podczas której omawialiśmy wyświetlane slajdy. Wszyscy byli bardzo aktywni i chętnie się zgłaszali. Następnie braliśmy udział w quizie sprawdzającym, czy bezpiecznie zachowujemy się w sieci. Pani podkreśliła, że Internet daje możliwość zamieszczania w nim fałszywych informacji. Przekonaliśmy się o tym podczas zabawy, która polegała na przyczepieniu karteczki do pleców któregoś z uczniów ze zdaniem, które nie zawsze było prawdziwe. Dopiero potem uczeń z karteczką mógł zobaczyć co jest na niej napisane. Niestety, podobnie jak w sieci, zamieszany tam przekaz nie zawsze był zgodny z rzeczywistością. Pamiętajmy jednak, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi. Na koniec naszej wizyty mogliśmy rozejrzeć się po bibliotece i pooglądać różne książki. Niestety potem nadszedł już czas na pożegnanie i powrót do szkoły. Taka forma lekcji była niezwykle pouczająca i bardzo nam się podobała. Osobiście uważam, że wizyty w miejskiej bibliotece to świetny pomysł.

Dominika Paraszkiewicz

[/et_pb_aio_extended]